21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Hash rate Bitcoinu sa strojnásobil 6 mesiacov po odchode Číny

Hash rate Bitcoinu sa strojnásobil 6 mesiacov po odchode Číny

Hash rate Bitcoinu vzrástol o 170 % za menej ako pol roka a je blízko k májovému historickému maximu.

Hash rate BTC trvalo menej ako šesť mesiacov, kým sa zotavil z krachu spôsobeného Čínou. Metrika, ktorá zobrazuje silu najväčšieho blockchainu na svete, sa od konca júna zvýšila zhruba trojnásobne a je blízko k ATH dosiahnutému v máji.

Hash Rate BTC sa po šiestich mesiacoch blíži k ATH

Podľa údajov z platformy BitInfoCharts dosiahol hash rate v máji tohto roku takmer 200 Ehash/s, keď sa situácia rázne zmenila. Čína, najdominantnejšia krajina na svete, pokiaľ ide o ťažbu BTC, zodpovedala za viac ako 60 % celkového hash rate v tom čase, zopakovala svoj zákaz všetkého okolo kryptomien a išla po mineroch.

Keď vypli svoje stroje a začali hľadať nové domovy, metrika sa zrútila. V priebehu týždňov klesla približne o 65 %. Vyvrcholenie prišlo koncom júna, keď hash rate klesol na 68 Ehash/s.

To spôsobilo značné škody sieti, pretože odmeny za bloky boli oneskorené, kým blockchain neprešiel veľmi potrebnými úpravami. V skutočnosti v tom čase prešiel najdlhšou sériou negatívnych zmien.

Keď sa ale mineri začali usadzovať v iných regiónoch a svoju úlohu zohrala úprava náročnosti, začal sa hash rate zotavovať. Do konca augusta sa teda zdvojnásobil a teraz sa takmer strojnásobil na úrovni 184,24 Ehash/s. Presnejšie, metrika sa od najnižšej úrovne z konca júna zvýšila o 170 %.

Ťažkosti s ťažbou navyše prešli deviatimi po sebe nasledujúcimi pozitívnymi úpravami. To ukazuje, že na palubu sa dostáva stále viac minerov.

https://cdn.shortpixel.ai/spai/w_763+q_lossless+ret_img+to_webp/https://cryptopotato.com/wp-content/uploads/2021/12/PIC01.jpg
Hash Rate BTC. Zdroj: Bitinfocharts

USA preberá moc

Keď Čína vyhnala minerov, sieť potrebovala záchrancu. Keďže mnohí významní Američania vrátane politikov vyzývali krajinu, aby ich prijala, mnohí mineri sa zdanlivo presťahovali do Spojených štátov.

Údaje z platformy Cambridge ukazujú, že najvýkonnejšia ekonomika sveta sa stala jasným lídrom z hľadiska podielu hash rate BTC. V súčasnosti je táto krajina zodpovedná za takmer 43 % celkového hash rate, pričom Kazachstan (21,9 %) a Ruská federácia (13,6 %) sú ďaleko za sebou.

Podiely krajín Bitcoin Hash Rate. Zdroj: Cambridge

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Bitcoin Hash Rate Triples 6 Months After the China Exodus’. [online]. [cit. 2021-12-10]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoin-hash-rate-triples-6-months-after-the-china-exodus/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments