21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Populárna videohra Call of Duty: Warzone sa stala terčom malvéru na ťažbu...

Populárna videohra Call of Duty: Warzone sa stala terčom malvéru na ťažbu kryptomien maskovaného ako podvodný kód, načo si používatelia majú dávať pozor?

Rozsiahla správa zverejnená spoločnosťou Activision, ktorá stojí za Call of Duty: Warzone, naznačuje, že hackeri získali prístup k počítačom hráčov inštaláciou minerov kryptomeny.

Podľa Activisionu vyšiel malvér na svetlo v marci, keď hackeri inzeroval na hackerských fórach nenáročným spôsobom podvodu. Prostredníctvom tohto podvodu sa ľahko rozšíril trójsky kôň so vzdialeným prístupom (RAT).

Hackeri tvrdili, že škodlivý softvér ponúkne aktérovi, ktorý sa ocitne v hrozbe, vzdialený prístup k cieľovému hráčovi.

Správa dodáva, že RAT sa javil ako inštruktor, ktorý pomáha hráčom aktivovať niekoľko podvodných kódov pre Call of Duty: Warzone. 

Activision objasňuje, že hráči, ktorí sa stali obeťou podvodu, si nakoniec stiahli malvér s názvom Dropper.

Softvér slúži ako kanál na inštaláciu škodlivejších vírusov do počítačov používateľov. Nakoniec malvér tajne šifruje údaje z cieľového počítača.

Hackeri začali inzerovať svoj malvér ako „nezistený podvod pre COD WARZONE”. Zverejnili videá na YouTube s návodmi, ktoré vyzývali hráčov, aby poskytli RAT vysoké systémové oprávnenia.

Je zaujímavé, že Activision pripustil, že útok tejto hry sa môže javiť ako skutočný podvod, ktorý hackerom pomôže osloviť viac obetí. 

Správa vysvetľuje, ako sa obete nevedomky stávajú súčasťou hackerskej schémy:

„Navrhnutá metóda, ako presvedčiť obete, aby deaktivovali svoju ochranu, je výrazne uľahčená inzerovaním ich RAT ako podvodníka videohier. Je bežnou praxou, keď konfigurujete cheat program tak, aby bol spustený s najvyššími systémovými oprávneniami,” uvádza sa v správe.

V marci spoločnosť Activision zamedzila prístup na platformu asi 30 000 podvodníkom, pretože tradiční hackeri zneužívajú hráčov hľadajúcich výhodu pomocou cheatov.

Spoločnosť Activision zdôraznila, že hackeri teraz používajú taktiku, ako sú lákavé falošné súbory APK populárnych mobilných hier a kompromitovanie účtov zameraných na ďalší predaj.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Call of Duty: Warzone players hit by crypto-mining malware disguised as cheat code. [online]. [cit. 2021-04-04]. Dostupné na: https://finbold.com/call-of-duty-warzone-players-hit-by-crypto-mining-malware/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments