-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Investície spoločnosti Venture-Capital do roku 2021 v krypto-firmách prekonávajú rok 2020

Investície spoločnosti Venture-Capital do roku 2021 v krypto-firmách prekonávajú rok 2020

V 1. štvrťroku 2021 smerovalo do kryptomeny viac investícií ako za celý rok 2020. 

Podľa údajov CB Insights prichádzali veľké investície rizikového kapitálu do kryptomien ako BlockFi, Dapper Labs a Blockchain.com.

Podľa údajov získalo 129 startupov v blockchainovom priestore len v prvom štvrťroku zhruba 2,6 miliardy USD. To je viac ako 2,3 miliardy USD, ktoré vyzbieralo 341 startupov za celý rok 2020.

Kryptomeny si získavajú dôveru investorov

Rok 2020 bol jedným z najviac bullish rokov v histórii kryptomeny. 

Cena Bitcoinu a ďalších kryptomien ku koncu roka prudko vzrástla a prelomila niekoľko nových maxím. V tom čase sa však zdá, že spoločnosť Venture Capital čakala na vedľajšej koľaji, aby zistila, čo sa stane. 

Stúpajúci vývoj pokračoval aj v roku 2021 a väčšinou sa udržal, čím sa zvýšila ich dôvera v kryptomeny.

Investícia spoločnosti Tesla do BTC bola tiež veľkým motivátorom, ktorý otvoril dvere vstupu ďalších investorov. Prílev je zatiaľ bezprecedentný. Na ceste môžu byť ďalšie kroky na zvýšenie dôvery.

Krypto-trh ukazuje rast

Bitcoin dosiahol minulý mesiac nové historické maximum, 60 000 USD. Ethereum tiež dosiahlo vo februári rekordné maximum, 2 000 USD.

Vďaka rýchlemu rastu v krypto-priestore analytici stanovili veľké očakávania týkajúce sa kryptomien, ale čas ukáže, či sa tieto očakávania potvrdia.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Venture-Capital’s 2021 investments in crypto firms outperform entire 2020. [online]. [cit. 2021-04-02]. Dostupné na: https://finbold.com/venture-capitals-2021-investments-in-crypto-firms-outperform-entire-2020/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments