13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Polygon (MATIC) stúpol o 32 % po podpore technického miliardára Marka Cubana

Polygon (MATIC) stúpol o 32 % po podpore technického miliardára Marka Cubana

Cena kryptomeny Polygonu, MATIC dnes raketovo vzrástla o 32 %, čím sa posunula nad hodnotu 2,0 USD. V čase písania sa MATIC obchoduje za 2,13 USD s trhovou kapitalizáciou 13,1 miliárd USD. Nedávna cenová rally prichádza v čase, keď technologický miliardár Mark Cuban oficiálne oznámil svoju podporu indického blockchainového startupu.

Mark Cuban s majetkom v hodnote 4,4 miliardy dolárov intenzívne investoval do krypto-priestoru. Polygon (MATIC) sa stáva najnovším prírastkom do investičného portfólia kryptomien/blockchainu Marka Cubana.

Polygon stavia riešenia škálovania na vrstve 2 Etherea. Vroku 2017 ho založili indickí softvéroví inžinieri – Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani a Anurag Arjun. Nailwal potvrdil tieto posledné správy a dodal:

„Hovorili sme s mnohými investormi, ale diskusia s Markom Cubanom bola skutočne ohromujúca. Bolo veľkolepé vedieť, že už dopredu myslel na všetky odtiene priemyslu, technológií a adopcií, ktoré sme my zistili až po niekoľkých mesiacoch a mal ich stále na pamäti.”

Polygon – poskytovateľ infraštruktúry pre škálovanie Etherea

Nakoľko sieť Ethereum blockchainu podporuje obrovské ekosystémy DApps, DEX, DeFi, inteligentné zmluvy, NFT atď., je hostiteľom širokej škály používateľov. Polygon ponúka ľahko použiteľné a dobre štruktúrované rozhranie pre vývoj a škálovanie infraštruktúry Etherea. Vďaka tomu sa Polygonu podarilo vybudovať silné postavenie, najmä medzi vývojármi Etherea.

Tento projekt na vrstve 2 rieši najväčšie problémy ETH. Nimi sú transakcie s vysokými poplatkami a preťažená sieť. Pomáha tak niekoľkým DEFI protokolom prekonať tieto ťažkosti. Najlepšie na Polygone je, že znižuje poplatky a zvyšuje rýchlosť transakcií pričom tým vôbec neohrozuje bezpečnosť Etherea.

Pripojením Marka Cubana ku Polygonu získa tento protokol vrstvy 2 široký prístup k ďalším spoločnostiam, ktoré miliardár vlastní. Cuban, ktorý vlastní aj basketbalový tím Dallas Mavericks z Národnej basketbalovej asociácie (NBA), integruje Polygon do Lazy.com. To umožní používateľom platformy ľahko zobraziť rôzne NFT tokeny.

Cena MATIC vzrástla za posledný mesiac takmer 5-násobne a zaznamenala 400 % návratnosť. Minulý týždeň sa MATIC dostal na svoje historického maximum 2,54 USD. Jeho medziročné výnosy dosahujú masívny 222-násobok.

Zdroj:

COINGAPE, 2021. Polygon (MATIC) Skyrockets 32% After Strong Backing from Tech Billionaire Mark Cuban. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://coingape.com/polygon-matic-skyrockets-32-after-strong-backing-from-tech-billionaire-mark-cuban/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments