13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Inštitúcie predávajú BTC, zatiaľ čo objem fondov Etherea prudko rastie

Inštitúcie predávajú BTC, zatiaľ čo objem fondov Etherea prudko rastie

Zdá sa, že inštitucionálni investori minulý týždeň predali Bitcoin v hodnote takmer 100 miliónov dolárov, zatiaľ čo objemy investičných produktov Etherea prudko vzrástli.

Týždenná správa CoinShares o tokoch digitálnych aktív, ktorá bola zverejnená minulý týždeň, odhalila najväčšie pohyby BTC v histórii. Bolo to preto, že Elon Musk znova spôsobil svojimi tweetmi na krypto-trhoch zmätok.

V správe zo 17. mája sa uvádza, že minulý týždeň došlo k uzatvoreniu bitcoinových investičných produktov v hodnote 98 miliónov dolárov. To predstavuje 0,2 % celkových spravovaných aktív, teda AUM. „Aj keď je to malé percento, znamená to najväčší odliv, aký sme kedy zaznamenali,” poznamenal CoinShares.

Uprostred búrlivých trhových podmienok pre Bitcoin sa zdá, že inštitucionálni investori zvýšili svoju akumuláciu Etherea a iných alternatívnych kryptomien. Správa pritom identifikuje prítok peňazí do investičných produktov kryptomien vo výške 48 miliónov dolárov (keď nepočítame Bitcoin).

Ethereum predstavovalo viac ako polovicu prílevu altcoinových investičných produktov s 27 miliónmi dolárov. Cardano a Polkadot tiež zaznamenali zvýšený nákup o 6 miliónov dolárov, a následne ešte 3,3 milióna dolárov.

CoinShares tiež poznamenáva, že to vyzerá tak, že máj môže byť prvým mesiacom, v ktorom objem inštitucionálnych investícií do produktov Etherea prekonal objem bitcoinových produktov. Správa uvádza:

„Údaje naznačujú, že investori diverzifikujú a presúvajú časť svojho kapitálu z Bitcoinu do altcoinových investičných produktov.”

Čisté odlivy produktov digitálnych aktív zaznamenali 50 miliónov dolárov. To je prvý negatívny týždeň od októbra 2020.

Inštitucionálny pivot smerom k Ethereu a altcoinom odráža nedávne trendy v širšom ekosystéme krypto-aktív, pričom dominancia trhu s Bitcoinmi klesla k 17. máju k trojročnému minimu, zhruba 40 %.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Institutions dump BTC as volume soars for Ether funds. [online]. [cit. 2021-05-18]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/institutions-dump-btc-as-volume-soars-for-ether-funds

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments