Cena ETH rastie, CME uzatvára prvé kontrakty

0
157

Ethereum zaznamenálo nízku výkonnosť odvtedy, čo trh Chicago Mercantile Exchange minulý mesiac spustil futures na ETH.

Akcia na trhu je takmer totožná s tým, čo sa stalo, keď inštitucionálny investičný gigant spustil bitcoinové futures v decembri 2017. Ethereum prekonalo BTC v prvom mesiaci obchodovania zmlúv pred niečo viac ako tromi rokmi.

Futures kontrakty umožňujú investorom dostať sa do vystavenia podkladového aktíva zabezpečením jeho budúcich pohybov cien.

CME uviedla produkt na trh 8. februára, keď sa Ethereum obchodovalo na približnej hodnote 1 600 $. Finbold v tom čase informoval, že cena ETH môžu byť negatívne ovplyvnená.

ETH 21. februára dosiahlo historické maximum niečo cez 2 000 $ a potom výrazne pokleslo v 30% korekcii.

ETH cez víkend kleslo na mesačné minimum 1 300 $. Za posledných sedem dní sa aktívum prepadlo o 25%.

Obchodník a analytik, Josh Rager, poukázal na to, že takýto priebeh je prirodzenou súčasťou trhových cyklov.

Po víkende sa väčšina kryptomien s vysokou kapitalizáciou počas pondelňajšieho ázijského obchodného rokovania obchodovala o niečo vyššie.

Cardano bolo jedným z najvýkonnejších aktív víkendu a v sobotu 27. februára získalo tretie miesto z hľadiska trhového stropu, ktorý dosiahol historické maximum 1,45 USD.

Polkadot, Uniswap, NEM a Aave sa výrazne zvýšili svoje hodnoty.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum prices tank as CME futures close first contracts. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-prices-tank-as-cme-futures-close-first-contracts/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here