17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena ETH rastie, CME uzatvára prvé kontrakty

Cena ETH rastie, CME uzatvára prvé kontrakty

Ethereum zaznamenálo nízku výkonnosť odvtedy, čo trh Chicago Mercantile Exchange minulý mesiac spustil futures na ETH.

Akcia na trhu je takmer totožná s tým, čo sa stalo, keď inštitucionálny investičný gigant spustil bitcoinové futures v decembri 2017. Ethereum prekonalo BTC v prvom mesiaci obchodovania zmlúv pred niečo viac ako tromi rokmi.

Futures kontrakty umožňujú investorom dostať sa do vystavenia podkladového aktíva zabezpečením jeho budúcich pohybov cien.

CME uviedla produkt na trh 8. februára, keď sa Ethereum obchodovalo na približnej hodnote 1 600 $. Finbold v tom čase informoval, že cena ETH môžu byť negatívne ovplyvnená.

ETH 21. februára dosiahlo historické maximum niečo cez 2 000 $ a potom výrazne pokleslo v 30% korekcii.

ETH cez víkend kleslo na mesačné minimum 1 300 $. Za posledných sedem dní sa aktívum prepadlo o 25%.

Obchodník a analytik, Josh Rager, poukázal na to, že takýto priebeh je prirodzenou súčasťou trhových cyklov.

Po víkende sa väčšina kryptomien s vysokou kapitalizáciou počas pondelňajšieho ázijského obchodného rokovania obchodovala o niečo vyššie.

Cardano bolo jedným z najvýkonnejších aktív víkendu a v sobotu 27. februára získalo tretie miesto z hľadiska trhového stropu, ktorý dosiahol historické maximum 1,45 USD.

Polkadot, Uniswap, NEM a Aave sa výrazne zvýšili svoje hodnoty.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum prices tank as CME futures close first contracts. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-prices-tank-as-cme-futures-close-first-contracts/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments