13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny PayPal povoľuje výbery Bitcoinu a iných kryptomien

PayPal povoľuje výbery Bitcoinu a iných kryptomien

PayPal oznámil, že jeho používatelia budú môcť už čoskoro vyberať svoje kryptomeny do hardvérových peňaženiek.

Výbery kryptomien sa blížia

Jose Fernandez da Ponte, viceprezident pre globálny rozvoj podnikania, odhalil túto správu na konferencii CoinDesk Consensus 2021.

„Chceme to urobiť čo najotvorenejšie a chceme dať našim zákazníkom možnosť výberu,” vysvetlil da Ponte počas konferencie. „Chceme, aby si mohli vziať získané kryptomeny a preniesť ich na miesto, ktoré si zvolia,” dodal.

Da Ponte navyše navrhol, že PayPal a ďalšie služby sa v budúcnosti stanú pre vlády „prirodzeným spôsobom” distribúcie digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) a stablecoinov.

Pokiaľ ide o možnosť, že by PayPal vydal svoj vlastný stablecoin, da Ponte odpovedal záporne a uviedol: „Na to je ešte príliš skoro.”

PayPal postupne rozširuje možnosti kryptomien

PayPal pôvodne umožnil používateľom kúpiť si kryptomeny za hotovosť v októbri 2019. V marci rozšíril možnosti svojej platformy tým, že používateľom umožnil platiť aj kryptomenami.

V apríli PayPal uviedol obchodovanie s kryptomenami na svoju dcérsku spoločnosť Venmo. V marci takisto získal spoločnosť Curv zameranú na kryptomeny, čím naznačuje, že v budúcnosti plánuje rozšíriť svoje funkcie.

PayPal bol pôvodne kritizovaný za to, že jeho služby poskytovali používateľom veľmi malú kontrolu nad ich kryptomenami. Z dôvodu pridávania nových funkcií, ktoré sa od krypto-burzy zväčša očakávajú, láka aj nových potenciálnych používateľov.

Zdroj: 

CRYPTOBRIEFING, 2021. PayPal Is Enabling Bitcoin and Crypto Withdrawals. [online]. [cit. 2021-05-27]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/paypal-is-enabling-bitcoin-and-crypto-withdrawals/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments