17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ďalší miliardár mení svoj názor na kryptomeny

Ďalší miliardár mení svoj názor na kryptomeny

V roku 2018 Carl Icahn uviedol, že kryptomena je „smiešna”. O tri roky neskôr pripúšťa, že sa môže osobne dostať ku krypto „vo veľkom štýle”. Uviedol, že do triedy aktív môže vložiť až 1,5 miliardy dolárov. 

Icahn, zakladateľ spoločnosti Icahn Enterprises, v rozhovore pre Bloomberg  uviedol, že je pripravený začať s kryptomenami, ale až po preštudovaní Bitcoinu, Etherea a krypto-trhu ako celku. 

Uviedol, že na trhu s kryptomenami existujú príležitosti, pre ktoré možno alternatívne meny považovať za „prirodzený prejav inflácie v ekonomike”

Bývalý poradca Trumpovej administratívy disponuje majetkom v hodnote 15,6 miliárd dolárov. Stáva sa ďalším miliardárskym investorom, ktorý za posledných niekoľko mesiacov zmenil názor na kryptomeny. 

Ešte v roku 2018 v rozhovore pre CNBC  uviedol nasledovné: „Kryptomeny sú smiešne a do týchto vecí by som sa nepúšťal.” Už vtedy tvrdil, že jeho odpor voči kryptomenám nespočíval v tom, že by im úplne nerozumel, ale skôr v regulačných obavách. 

Teraz úplne zmenil postoj a pripustil, že obvyklá kritika kryptomien, ktoré nemajú vlastnú skutočnú hodnotu, bola „trochu tvrdohlavá”. Uviedol, že problémom bol dolár. 

„Aká je hodnota dolára? Jedinou hodnotou dolára je to, že ho môžete použiť na platenie daní,” uviedol. „Pozerám sa na obchodovanie ako celok a na to, ako by som sa mohol stať jeho súčasťou,” dodal vzápätí. 

Poznamenal, že sleduje alternatívne meny vzhľadom na ich „smiešne ceny”, za ktoré sa obchodujú v porovnaní s určitými akciami na akciovom trhu. Označoval ich za meme-stocks. 

„Nemyslím si, že Reddit, Robinhood a títo chlapci sú nevyhnutne zlí. Myslím si, že slúžia svojmu účelu,” povedal Icahn. „Peniaze sa vracajú späť do spoločností. Niektoré z nich môžu byť v poriadku, ale pri mnohých z nich je riziko vs.výnos absurdné.” 

Pokiaľ ide o kryptomeny, Icahn si myslel, že nie všetky prežijú, a že väčšina z nich zmizne, pokiaľ nebudú mať riadne využitie.

Zdroj: 

CRYPTODAILY, 2021. Another Billionaire Changes Mind On Crypto. [online]. [cit. 2021-05-27]. Dostupné na: https://cryptodaily.co.uk/2021/05/Another-billionaire-changes-mind-on-crypto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments