27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Je rapídny pokles Bitcoinu spôsobený čínskymi regulačnými zákonmi?

Je rapídny pokles Bitcoinu spôsobený čínskymi regulačnými zákonmi?

Kolaps ponecháva najväčšiu kryptomenu na svete tam, kde sa obchodovala vo februári, predtým, ako Tesla oznámila investíciu do Bitcoinu vo výške 1,5 miliardy USD a urobila odvrátené rozhodnutie prijať ju ako platbu za automobily.

Čína začína s tvrdými zákrokmi

Spúšťač počiatočného poklesu kryptomien sa zdal byť výsledkom pevného postoja čínskych regulátorov z minulého týždňa, ktoré sa ešte viac posilnilo v piatok, keď sa Výbor štátnej rady v krajine zaviazal, že zasiahne najmä minerov.

Čínski mineri v súčasnosti tvoria asi 70 % svetových dodávok BTC.

„Mnoho minerov uchováva väčšinu BTC, ktoré ťažia,” povedal James Quinn, riadiaci partner spoločnosti Q9 Capital, hongkonského správcu kryptomeny pre súkromné bohatstvo.

Mineri používajú čoraz výkonnejšie a špeciálne navrhnuté počítačové vybavenie na overenie blockchainových transakcií v procese, ktorý produkuje novo vyťažené kryptomeny.

„Ťažba kryptomeny spotrebuje veľké množstvo energie. To je v rozpore s cieľmi čínskej uhlíkovej neutrality,” uviedol Chen Jiahe, hlavný investičný riaditeľ pekinskej kancelárie Novem Arcae Technologies.

Podľa štúdie, ktorá bola nedávno zverejnená vo vedeckom časopise Nature Communications, sa očakáva, že ročná spotreba energie čínskych minerov na kryptomenu dosiahne vrchol v roku 2024 pri zhruba 297 terawatthodinách, čo bude vyššia ako celková spotreba energie v Taliansku v roku 2016.

Čínsky prezident, Si Ťin-pching, sa zaviazal k uhlíkovej neutralite do roku 2060.

Čína už stratila pozíciu globálneho obchodného centra s kryptomenami po tom, čo Peking v roku 2017 zakázal krypto-burzy.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Is this the collapse of Bitcoin? Miners are looking for the exits as China’s crypto clampdown bites. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/05/24/is-this-the-collapse-of-bitcoin-miners-are-looking-for-the-exits-as-china-s-crypto-clampdo

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments