-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Palantir akceptuje Bitcoin na platby a uvažuje nad jeho pridaním do súvahy

Palantir akceptuje Bitcoin na platby a uvažuje nad jeho pridaním do súvahy

Významná softvérová a analytická spoločnosť Palantir je najnovšia spoločnosť, ktorá akceptuje BTC a dokonca uvažuje o jeho pridaní do svojej súvahy.

Softvérová a analytická spoločnosť Palantir oznámila, že bude akceptovať Bitcoin ako platobnú metódu. Palantir tiež zváži nákup BTC alebo iných kryptomien do svojej súvahy.

Thiel stavuje na Bitcoin 

Peter Thiel, spoluzakladateľ spoločnosti Palantir (a predovšetkým spoločnosti PayPal), je dlhoročným zástancom kryptomien. Spoločnosť oznámila, že teraz prijíma BTC na platby a dokonca uvažuje o jeho pridaní do svojej súvahy.

Už pred tromi rokmi bolo vidieť, že Thiel investuje do startupov, búrz a ďalších aktivít zameraných na ťažbu kryptomien súvisiacich s technológiou Bitcoinu a blockchainu.

Už skôr Block.one (ďalšia softvérová spoločnosť podporovaná Thielom) oznámila nový odvážny čin: novú burzu kryptomien s názvom „Bullish”, za ktorou stojí obrovské financovanie vo výške 10 miliárd dolárov. Thiel Capital patril medzi z lídrov v danom kole financovania.

Rastúci trend

Prostredie sa mení. Veľké spoločnosti sa pomaly začínajú zameriavať na kryptomeny. To, čo sa začalo vlnou malých outsiderov, ako napr. čínsky Ethereum hotel, tento rok pokračovalo obrovskou záplavou nových veľkých hráčov akceptujúcich BTC, dokonca aj technologických gigantov ako napr. Tesla.

Keď sa k trendu pripojí viac spoločností a viac investorov začne ukladať časti svojho majetku do kryptomien, objavia sa veľmi reálne finančné príležitosti pre archaické spoločnosti, ktoré sa rozhodnú neprijať to čo prichádza, pretože riskujú stratu veľkej časti dopytu.

Zatiaľ čo sú niektoré firmy odolné voči zmenám kvôli dodatočnému najímaniu a nákladmi spojenými s pridávaním kryptomenových terminálov, mnohí si myslia, že čoskoro dôjde k bodu, keď sa Bitcoin stane oveľa drahším a nebude akceptovaný ako platobná metóda.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Palantir Accepts Bitcoin for Payments and Considers Adding BTC to Balance Sheet. [online]. [cit. 2021-06-13]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/palantir-accepts-bitcoin-for-payments-and-considers-adding-btc-to-balance-sheet/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments