17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Banky v Texase môžu teraz pre klientov poskytovať služby úschovy Bitcoinu

Banky v Texase môžu teraz pre klientov poskytovať služby úschovy Bitcoinu

Texaské banky dostali zelenú. Pre svojich zákazníkov môžu držať Bitcoin a iné kryptomeny.

S nedávnou zvýšenou akceptáciou Bitcoinu texaské ministerstvo bankovníctva potvrdilo, že štátnym bankám v Texase bude teraz povolené pre svojich klientov ukladať BTC a ďalšie kryptomeny.

Texaské banky budú držať Bitcoin

V oficiálnom oznámení vydanom v piatok regulačným orgánom bolo uvedené, že štátne banky môžu svojim klientom poskytovať služby spojené s kryptomenami, pokiaľ majú k dispozícii „adekvátne protokoly na efektívne riadenie rizík a dodržiavanie platných právnych predpisov”.

Finančná agentúra vysvetlila, že keďže tieto digitálne meny existujú na blockchaine, držitelia k nim budú musieť mať prístup pomocou súkromných kľúčov.

Vďaka tomu môžu banky pre nich buď ukladať súkromné ​​kľúče alebo držať kryptomeny v úschove banky, s úplnou kontrolou nad svojimi novými súkromnými kľúčmi. Tak či tak, rozhodnutie je výlučne na banke.

„Rovnako ako v prípade metódy úschovy, aj v súčasnosti má banka k dispozícii niekoľko možností bezpečného uchovávania, z ktorých každá má charakteristické vlastnosti týkajúce sa úrovne bezpečnosti a prístupnosti. Banka bude musieť určiť, ktorá možnosť úložiska najlepšie vyhovuje okolnostiam.”

Banky môžu spolupracovať s kryptomenovými burzami

Agentúra tiež uviedla, že banka musí predniesť primerané krytia svojim poisťovateľom, aby sa zabezpečila bezpečnosť krypto-aktív klientov.

Pre istotu sa bankám odporúča, aby si naštudovali odborné posudky o rizikách spojených s obchodovaním s kryptomenami.

Texaské ministerstvo bankovníctva tiež uviedlo, že banky môžu uzavrieť partnerstvo s krypto-burzami, aby pomohli poskytovať tieto služby ich klientom.

Zatiaľ čo to kryptomeny môžu považovať za nový a vítaný vývoj, agentúra poznamenala, že takáto iniciatíva nie je novinkou.

„Štátne banky v Texase už dlho poskytujú svojim zákazníkom služby starostlivosti a úschovy rôznych aktív,” napísal regulačný úrad.

„Hoci sa úschova virtuálnych mien bude rozhodne líšiť od úschovy spojenej s tradičnejšími aktívami, ministerstvo bankovníctva v Texase je presvedčené, že oprávnenie poskytovať tieto služby týkajúce sa virtuálnych mien už existuje podľa Texaského finančného kódexu, paragraf §32.001.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Texas Banks Can Now Provide Bitcoin Custody Services For Clients. [online]. [cit. 2021-06-13]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/texas-banks-can-now-provide-bitcoin-custody-services-for-clients/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments