25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Florida by mala umožniť obyvateľom platiť dane v kryptomenách, hovorí guvernér

Florida by mala umožniť obyvateľom platiť dane v kryptomenách, hovorí guvernér

Podľa Roba DeSantisa musia orgány Floridy nechať miestne spoločnosti platiť dane Bitcoinom a altcoinami.

Člen Republikánskej strany a guvernér Floridy, Ron DeSantis, navrhol, aby vláda umožnila firmám platiť štátne poplatky digitálnymi aktívami, ako je Bitcoin. Dodal, že úrady plánujú spustiť pilotné programy na preskúmanie využitia technológie blockchain na monitorovanie záznamov o motorových vozidlách, ako aj na platenie zdravotných odvodov.

Smerom k štátu priateľskému voči kryptomenám

Ron DeSantis zahrnul svoj nápad ako súčasť návrhu rozpočtu na roky 2022-2023 počas vystúpenia v Tallahassee. Podľa jeho názoru by subjekty pôsobiace na území Floridy mali mať možnosť platiť dane prostredníctvom digitálnych aktív priamo ministerstvu zahraničných vecí.

Zároveň odporučil, aby sa 250 000 dolárov z celkového rozpočtu rozdelilo na podporu pilotného programu Blockchain Title Pilot v rámci ministerstva bezpečnosti na cestách a motorových vozidiel. DeSantis sa domnieval, že základná technológia kryptomien by mohla pomôcť pri monitorovaní automobilových záznamov. Okrem toho navrhuje implementáciu technológie blockchain v Agentúre pre zdravotnú starostlivosť na Floride, pretože by mohla overiť transakcie a odhaliť potenciálne podvody.

Celková distribúcia od rozpočtu až po odvetvie kryptomien predstavuje 700 000 dolárov. Na záver DeSantis povedal:

„Toto je niečo, čo vítame, a chceme sa uistiť, že štátna vláda bude priateľská ku kryptomenám.”

Ron DeSantis, Zdroj: Tampabay.com

Miami je to správne miesto pre krypto

Perla Floridy, mesto Miami, sa pod vládou probitcoinového starostu Francisa Suareza začalo premieňať na centrum kryptomien. Toto leto sa v metropole dokonca konalo doteraz najväčšie podujatie zamerané na primárne digitálne aktívum.

Keď už hovoríme o starostovi Suarezovi, je držiteľom BTC a horlivým zástancom odvetvia kryptomien. Prednedávnom informoval, že svoj ďalší plat dostane v BTC. Najvýznamnejšou výhodou aktíva je podľa primátora to, že nie je viazané na fiat systém ani menovú politiku. Zároveň je jeho základná blockchain technológia „najbezpečnejším a najviac decentralizovaným blockchainom na planéte”.

Následne minulý mesiac starosta Miami povedal, že jeho administratíva pracuje na tom, aby umožnila obyvateľom mesta platiť dane v BTC vďaka dobrým výsledkom, ktoré dosiahol jeho mestský kryptoprojekt Miami Coin:

„Chceme to urobiť s Bitcoinom, pretože to je to, čo poznáme a čomu veríme. Myslíme si, že je to najoveriteľnejšia a najdôveryhodnejšia sieť.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Florida Should Allow Residents to Pay State Fees in Crypto, Says Governor. [online]. [cit. 2021-12-12]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/florida-should-allow-residents-to-pay-state-fees-in-crypto-says-governor/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments