21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Od 318 000 $ na 0 $: Predpovede ceny BTC na rok...

Od 318 000 $ na 0 $: Predpovede ceny BTC na rok 2021

Aká bude cena BTC na konci roka? O desať rokov? Dvadsať rokov?

Model Stock-to-Flow (S2F) vytvorený spoločnosťou PlanB je jedným z najznámejších aparátov na predikciu ceny BTC. 

Predpovedá dlhodobý cenový trend BTC pomocou zváženia dvoch hlavných faktorov: existujúceho množstva BTC (stav) oproti množstvu novo vyťažených mincí vstupujúcich na trh (tok).

Zatiaľ bol model až šokujúco presný. Bitcoin uzavrel február 26% nad predpokladanou cenou modelu. Zostáva v tempe, aby tak dosiahol koncoročný cieľ modelu vo výške 288 000 $. 

BTC sa v súčasnosti obchoduje na úrovni zhruba 56 000 $. Od dnešného dňa do decembra by teda musel vzrásť o viac ako 400%.

Anthony Pompliano zo spoločnosti Morgan Creek Digital a Dan Morehead z spoločnosti Pantera Capital sú presvedčení, že BTC uzavrie rok na hodnote nad 100 000 $, čo by bol dvojnásobok súčasnej ceny.

Peter Schiff je jedným z najotvorenejších kritikov BTC v krypto-priestore. Verí, že BTC je nafúknutá bublina, ktorá nakoniec povedie väčšinu investorov k finančnému krachu. Podľa neho je len otázkou času, kedy sa to všetko zrúti na nulu.

Kto by si pomyslel, že príde deň, keď sa predpovede ceny BTC  v hodnote 100 000 $ alebo dokonca 200 000 $ považujú za mierne? No, dnes môže byť konečne ten deň. Nepotvrdené správy tvrdia, že spoločnosť Citibank si stanovila svoje zámery postavené na ešte vyšších cenových cieľoch na rok 2021.

A to len z krátkodobého hľadiska. So zvyšovaním ceny BTC sa zvyšujú aj dlhodobé predpovede. 

Frank Holmes zo spoločnosti USA Global Investors a Scott Minerd zo spoločnosti Guggenheim Investments veria, že v nasledujúcich rokoch je na dosah pol milióna $.

Generálny riaditeľ spoločnosti Microstrategy, Michael Saylor, predpokladá, že keď BTC nasaje „monetárnu energiu”, mohlo by ich to priviesť k nepredstaviteľnej cene. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. From $318K to $0: Bitcoin price predictions for 2021. [online]. [cit. 2021-03-18]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/from-318k-to-0-bitcoin-price-predictions-for-2021

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments