24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Objemy DEX naďalej narastajú

Objemy DEX naďalej narastajú

Vysoké poplatky v sieti Ethereum (ETH) pomohli prispieť k zníženiu cien tokenov a transakcií DeFi, ktoré sa začali koncom februára. Zdá sa ale, že tento trend sa za posledný týždeň obrátil, pretože aktivita na DeFi trhu je opäť na vzostupe.

Zdroj: DEX user and volume comparison. Source: DappRadar

Ako vyplýva z vyššie uvedeného grafu, objem DEX vzrástol koncom februára. Po ňom nasledoval klesajúci trend v prvom aprílovom týždni, počas ktorého 4. apríla klesol celkový obchodovaný objem na všetkých DEX až na 603 miliónov USD.

K nárastu počtu používateľov v polovici marca došlo čiastočne z dôvodu zvýšenia popularity NFT. Koniec tohto šialenstva je poznačený prudkým poklesom počtu používateľov zaznamenaným medzi 26. marcom a 27. marcom.

Jedno z možných vysvetlení prudkého nárastu aktivity na DEX v posledných týždňoch možno nájsť porovnaním objemových grafov s cenovým grafom pre BTC. To naznačuje možnú koreláciu medzi poklesom ceny BTC a zvýšenou obchodnou aktivitou.

Keď cena BTC od 6. apríla do 8. apríla poklesla, objem DEXu sa začal zvyšovať. Vrchol dosiahol 7. apríla, keď cena BTC klesala ku dnu.

Potom, čo cena BTC 14. apríla dosiahla vrchol na 64 840 USD, klesla do zostupného trendu. Ten pokračoval až do 24. apríla, pretože aktíva zostali pripnuté pod 50 000 USD.

Objem DEX zaznamenal výrazný nárast od 18. apríla, v ten istý deň, keď Bitcoin zaznamenal 16 % pokles ceny z 60 900 na 50 500 USD, a od tej doby zostal zvýšený. To naznačuje, že obchodníci môžu rotovať z BTC do altcoinov.

Zdroj: Daily DEX volume. Source: Dune Analytics

Ako je vidieť na vyššie uvedenom grafe, denný objem DEX dosiahol najvyššiu úroveň za posledné týždne dňa 22. apríla. Dôvodom bol výrazný pokles BTC a širšieho trhu s kryptomenami, ktorý zaznamenal pokles celkovej trhovej kapitalizácie o viac ako 324 miliónov USD.

Vzhľadom na to, že BTC teraz bojuje o opätovné získanie úrovne podpory 50 000 USD a na väčšine trhu s altcoinmi sa obchoduje teraz za ceny výpredaja po poklese z nedávnych maxím, môže DEX naznačovať blížiacu sa sezónu altcoinov. Tá historicky hľadala smer, keď nasledovala pullback z nového historického maxima.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. DEX volumes continue to surge even as Bitcoin and altcoins correct. [online]. [cit. 2021-04-26]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dex-volumes-continue-to-surge-even-as-bitcoin-and-altcoins-correct

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments