-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Nuvei a Visa uvedú na trh crypto-friendly debetné karty

Nuvei a Visa uvedú na trh crypto-friendly debetné karty

Po COTI spája Nuvei svoje sily so spoločnosťou Visa. Cieľom je to, aby predstavila debetné karty Visa prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Simplex.

Finančná technologická spoločnosť Nuvei oznámila spustenie krypto-fiendly debetných kariet. Zavedenie, ktoré zahŕňa spoluprácu s americkou nadnárodnou platobnou službou Visa, sa zameria na partnerov Nuvei v Európskom hospodárskom priestore (EHP) a Spojenom kráľovstve.

Krypto-friendly debetné karty

Simplex, dcérska spoločnosť Nuvei, sa spojila so spoločnosťou Visa. Cieľom je umožniť svojim klientom vydávať krypto debetné karty už v decembri 2020. Poskytovateľ burzových služieb je v skutočnosti hlavným členom siete Visa. Má teda povolenie uvoľniť karty Visa a ponúknuť spotrebiteľom prístup k digitálnym aktívam.

Podľa oznámenia, o ktoré sa podelil denník CryptoPotato sa očakáva, že uvedenie nových kariet na trh zjednoduší proces výmeny fiat na krypto a naopak. To by zase malo pomôcť používateľom využívať a míňať prostriedky zo svojich kryptomenových zárobkov.

Philip Fayer, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Nuvei, poznamenal, že spustenie značkovej debetnej karty Visa je zásadným vývojom a obrovským prínosom pre partnerov spoločnosti a ich zákazníkov. Zdôraznil tiež úlohu spoločnosti Visa pri rozširovaní ekosystému preklenutím priepasti medzi tradičným finančným sektorom a odvetvím kryptomien.

Keď hovoril o rastúcom dopyte po kryptomenách, Nikola Plecas, riaditeľ Crypto Solutions vo Visa Europe, uviedol:

„Povedomie o kryptomenách sa medzi spotrebiteľmi v celej Európe výrazne zvýšilo. To má za následok zvýšenú adopciu, pretože stále viac ľudí hľadá prístup ku kryptomenám. Sme nadšení, že sme toho súčasťou, a ďalším prehlbovaním nášho vzťahu s Nuvei sa tešíme, že môžeme spotrebiteľom poskytnúť jednoduchý a bezpečný spôsob, ako minúť ich kryptomeny.”

Cieľom spolupráce je „optimalizovať platby kryptomenami a digitálnymi aktívami“ tým, že používateľom poskytneme jednoduchý mechanizmus na uzavretie slučky „fiat-na-crypto-na-fiat”. Je to z dôvodu, že tento proces závisí od spolupráce tradičného finančného systému.

Okrem toho by tieto debetné karty mali umožniť užívateľskej základni partnerov spoločnosti Nuvei bezproblémovo predávať svoje kryptomeny a zároveň byť schopní minúť výsledné prostriedky bez akéhokoľvek oneskorenia, kdekoľvek akceptujú Visa. V oznámení sa tiež uvádzalo, že zákazníci používajúci nové značkové karty budú mať so svojimi kryptofondmi rovnakú kúpnu silu ako s fiat menami.

COTI, Simplex spolupráca

Začiatkom septembra sa prvá várka kariet doručila na digitálnu fintech platformu COTI. To umožnilo spustiť bankové účty v kryptomenách, ako aj debetné karty Visa značky COTI.

Hlavným cieľom tohto kroku bolo tiež slúžiť ako most medzi fiat a krypto-aktívami a cieľovými zákazníkmi, ktorí boli rezidentmi EÚ a EHP.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, Nuvei and Visa to Launch Crypto-Friendly Debit Cards. [online]. [cit. 2021-12-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/nuvei-and-visa-to-launch-crypto-friendly-debit-cards/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments