Nuvei a Visa uvedú na trh crypto-friendly debetné karty

0
230

Po COTI spája Nuvei svoje sily so spoločnosťou Visa. Cieľom je to, aby predstavila debetné karty Visa prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Simplex.

Finančná technologická spoločnosť Nuvei oznámila spustenie krypto-fiendly debetných kariet. Zavedenie, ktoré zahŕňa spoluprácu s americkou nadnárodnou platobnou službou Visa, sa zameria na partnerov Nuvei v Európskom hospodárskom priestore (EHP) a Spojenom kráľovstve.

Krypto-friendly debetné karty

Simplex, dcérska spoločnosť Nuvei, sa spojila so spoločnosťou Visa. Cieľom je umožniť svojim klientom vydávať krypto debetné karty už v decembri 2020. Poskytovateľ burzových služieb je v skutočnosti hlavným členom siete Visa. Má teda povolenie uvoľniť karty Visa a ponúknuť spotrebiteľom prístup k digitálnym aktívam.

Podľa oznámenia, o ktoré sa podelil denník CryptoPotato sa očakáva, že uvedenie nových kariet na trh zjednoduší proces výmeny fiat na krypto a naopak. To by zase malo pomôcť používateľom využívať a míňať prostriedky zo svojich kryptomenových zárobkov.

Philip Fayer, predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Nuvei, poznamenal, že spustenie značkovej debetnej karty Visa je zásadným vývojom a obrovským prínosom pre partnerov spoločnosti a ich zákazníkov. Zdôraznil tiež úlohu spoločnosti Visa pri rozširovaní ekosystému preklenutím priepasti medzi tradičným finančným sektorom a odvetvím kryptomien.

Keď hovoril o rastúcom dopyte po kryptomenách, Nikola Plecas, riaditeľ Crypto Solutions vo Visa Europe, uviedol:

„Povedomie o kryptomenách sa medzi spotrebiteľmi v celej Európe výrazne zvýšilo. To má za následok zvýšenú adopciu, pretože stále viac ľudí hľadá prístup ku kryptomenám. Sme nadšení, že sme toho súčasťou, a ďalším prehlbovaním nášho vzťahu s Nuvei sa tešíme, že môžeme spotrebiteľom poskytnúť jednoduchý a bezpečný spôsob, ako minúť ich kryptomeny.“

Cieľom spolupráce je „optimalizovať platby kryptomenami a digitálnymi aktívami“ tým, že používateľom poskytneme jednoduchý mechanizmus na uzavretie slučky „fiat-na-crypto-na-fiat“. Je to z dôvodu, že tento proces závisí od spolupráce tradičného finančného systému.

Okrem toho by tieto debetné karty mali umožniť užívateľskej základni partnerov spoločnosti Nuvei bezproblémovo predávať svoje kryptomeny a zároveň byť schopní minúť výsledné prostriedky bez akéhokoľvek oneskorenia, kdekoľvek akceptujú Visa. V oznámení sa tiež uvádzalo, že zákazníci používajúci nové značkové karty budú mať so svojimi kryptofondmi rovnakú kúpnu silu ako s fiat menami.

COTI, Simplex spolupráca

Začiatkom septembra sa prvá várka kariet doručila na digitálnu fintech platformu COTI. To umožnilo spustiť bankové účty v kryptomenách, ako aj debetné karty Visa značky COTI.

Hlavným cieľom tohto kroku bolo tiež slúžiť ako most medzi fiat a krypto-aktívami a cieľovými zákazníkmi, ktorí boli rezidentmi EÚ a EHP.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, Nuvei and Visa to Launch Crypto-Friendly Debit Cards. [online]. [cit. 2021-12-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/nuvei-and-visa-to-launch-crypto-friendly-debit-cards/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here