23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Nová akvizícia cezhraničných platieb a obnovený tlak na zvýšenie globálnej finančnej inkluzivity...

Nová akvizícia cezhraničných platieb a obnovený tlak na zvýšenie globálnej finančnej inkluzivity spustili 55 % nárast ceny XRP

Cena XRP zaznamenala za posledné dva dni 55 % prelom. Dôvodom bolo, že šiesta kryptomena podľa trhovej kapitalizácie obnovila svoje zameranie na vytvorenie cezhraničnej platobnej siete. Tá je inkluzívna a udržateľná.

Údaje od spoločností Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že XRP klesla v ranných hodinách 4. apríla na minimum 0,566 $. Stalo sa tak predtým, ako vlna objemu obchodovania pomohla zdvihnúť jeho cenu na maximum 0,877 $ v priebehu posledných niekoľkých hodín.

K zvýšeniu objemu obchodovania došlo po tom, čo spoločnosť Ripple zverejnila blog s názvom „Vytváranie finančne inkluzívnejšej a udržateľnej budúcnosti”. V ňom sa diskutovalo o partnerstve projektu so „spoločnosťami zameranými na finančné technológie riadenými poslaním, poprednými univerzitami, mimovládnymi organizáciami, a nadáciami”.

Druhá vlna nákupu sa uskutočnila 5. apríla. Bolo to po tom, čo spoločnosť Ripple zverejnila nasledujúce oznámenie s podrobnosťami o svojej najnovšej akvizícii zameranej na zlepšenie svojich možností cezhraničných platieb.

Kombinácia týchto posledných oznámení viedla k 257 % nárastu objemu obchodovania XRP za posledné dva dni. Bolo to z priemerného 24-hodinového objemu 5 miliárd $ z 4. apríla na 18,4 miliárd $ zobchodovaných z 5. apríla.

Aj keď táto rally mnohých obchodníkov zaskočila, dáta spoločnosti VORTECS ™ z Cointelegraph Markets Pro začali 31. marca pred nedávnym rastom cien zisťovať bull market a výhľad pre XRP.

Skóre VORTECS ™ je algoritmické porovnanie historických a súčasných trhových podmienok odvodených z kombinácie dátových bodov vrátane sentimentu na trhu, objemu obchodovania, nedávnych pohybov cien a aktivity na Twitteri.

Zdroj: VORTECS™ Score (green) vs. XRP price. Source: Cointelegraph Markets Pro

Ako vyplýva z vyššie uvedeného grafu, skóre VORTECS ™ pre XRP sa vyšplhalo na zelenú a 31. marca a zaznamenalo maximum 67. Bolo to zhruba štyri dni pred zvyšovaní ceny.

Skóre VORTECS ™ tiež výrazne vzrástlo spolu so zvýšením cien 5. apríla. Aktuálne dosiahlo maximum 84. Predchádzajúce spätné testovanie systému VORTECS ™ naznačuje, že na základe jeho rastúceho skóre môže cena XRP ešte stúpať. Mohlo by to byť najmä preto, že objemy obchodovania naďalej zaznamenávajú výrazný nárast.

Zdroj:

Cointelegraph, 2021. XRP price surges 55% to a 3-year high amid push for financial inclusivity. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/xrp-price-surges-55-to-a-3-year-high-amid-push-for-financial-inclusivity

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments