21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Nigérijská centrálna banka v otázke na kryptomeny: Neodrádzame ľudí od obchodovania

Nigérijská centrálna banka v otázke na kryptomeny: Neodrádzame ľudí od obchodovania

Minulý mesiac Nigérijská centrálna banka uviedla, že obchodovanie s kryptomenami je zakázané. Takéto vyhlásenie sa však týkalo iba finančných inštitúcií.

Nigérijská centrálna banka zjavne nemá vôbec žiadny problém, ak sa z krajiny stane tzv. bitcoinový národ. Nedávno objasnila, že fámy o všeobecnom zákaze kryptomeny neboli ničím iným ako nedorozumením.

Podľa správy, ktorú zverejnili miestne noviny Today Ng, centrálna banka iba vytvorila hranicu medzi bankovými aktivitami súvisiacimi s kryptomenami a používaním kryptomien obyvateľstvom.

Inými slovami, v Nigérii majú obchodníci úplnú slobodu obchodovať s kryptomenami, pokiaľ sa nepoužívajú na nezákonné účely. 

Celú situáciu objasnil Adamu Lamtek, zástupca guvernéra banky. Stalo sa tak, keď hovoril v mene Godwina Emefieleho, guvernéra banky, na 30. seminári pre finančných korešpondentov a obchodných redaktorov.

Lamtek vysvetlil: „CBN neobmedzila používanie kryptomien a ľudí neodrádzame od obchodovania s nimi. To, čo sme práve urobili, bol zákaz transakcií s kryptomenami v bankovom sektore.”

Vysvetlenie prichádza v reakcii na vlnu nervozity a špekulácií. Tie sa v krajine vyvinuli po tom, čo list vydaný Nigérijskou centrálnou bankou nariaďuje všetkým bankovým inštitúciám v krajine, aby zamedzili prístup do akýkoľvek typov účtov osobám prevádzkujúcim alebo využívajúcim služby kryptomeny. Tieto osoby sa začali čoraz viac šíriť po spravodajských stránkach a sociálnych médiách.

Podľa údajov z metrických stránok Useful Tulips, presunula Nigéria minulý týždeň zhruba 8,8 milióna USD v BTC. 

Tento rozmach adopcie kryptomien zvýšil africkú príťažlivosť medzi rôznymi hráčmi od výskumníkov BTC ako Matt Ahlborg po vývojárov altcoinov ako Charles Hoskinson. 

Počas konferencie o blockchainovej Afrike Hoskinson uviedol, že Afrika sa čoskoro stane kľúčovým regiónom pre budúce plány Cardana:

„V priebehu nasledujúcich piatich rokov sa počet našich zamestnancov v Afrike pravdepodobne zvýši z desiatok na stovky, ak nie na tisíce. Namiesto toho, aby sme mali iba jedno ústredie, je pravdepodobné, že budeme mať najmenej štyri alebo päť ústredí po celom kontinente.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Central Bank of Nigeria is OK With Crypto: We Are Not Discouraging People From Trading [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/central-bank-clarifies-stance-on-crypto-trading/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments