17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Investori a inštitúcie držia Bitcoin napriek korekcii

Investori a inštitúcie držia Bitcoin napriek korekcii

Podľa nedávnych údajov analytickej spoločnosti Santiment investori v súčasnosti ignorujú 7 % korekciu BTC, naopak hromadia ho.

Bitcoin sa v pondelok prepadol zo zóny 58 000 $ na 53 765 $. V súčasnosti sa na burze Kraken so sídlom v USA mierne zotavil na úroveň 55 222 $.

Čínsky novinár, Colin Wu, zaoberajúci sa kryptomenami analyzoval údaje poskytnuté spoločnosťou, ktorá sprostredkuje údaje CryptoQuant a uviedol, že: 

„Napriek súčasnej korekcii BTC, ktorá trvá od 14. marca, retailoví investori a finančné inštitúcie stále držia svoje BTC namiesto toho, aby ich predali.”

Obchodovanie s BTC sa úplne nezastavilo, ale 93 % z toho sa odohráva skôr prostredníctvom OTC (over-the-counter) búrz.

Údaje od spoločnosti Santiment dodávajú, že jej tím bol svedkom najväčšieho odlivu BTC z krypto-búrz za posledných šesť týždňov.

Zdroj:

U.TODAY 2021. Whales and Institutions Hold onto Bitcoin Despite Correction: Santiment. [online]. [cit. 2021-03-23]. Dostupné na: https://u.today/whales-and-institutions-hold-onto-bitcoin-despite-correction-santiment

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments