Miliardár Mike Novogratz sa zaujíma o Cardano (ADA)

0
147

Zdá sa, že Cardano (ADA) je nová kryptomena v hľadáčiku miliardára Mika Novogratza.

Generálny riaditeľ obchodnej banky s digitálnymi aktívami Galaxy Digital vyjadril svoju zvedavosť v nedávnom tweete.

Priznal tiež, že Cardano je jednou z mála kryptomien, s ktorými musí obchodovať.

Okrem Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH) sa Novogratz, jeden z prvých obchodníkov na Wall Street, ktorý sa chopil príležitosti v krypto-priemysle, zaujíma aj o oblasť decentralizovaného financovania (DeFi). 

V januárovom rozhovore s rapperom Lilom Yachtym spomenul, že skupiny ako Aave (AAVE) a Chainlink (LINK) môžu spôsobiť rozruch vo finančnom priemysle:

„A potom existuje celá táto skupina s názvom DeFi alebo decentralizované financovanie. Je šanca, že týchto 5 tokenov akými sú Aave (AAVE), Chainlink (LINK), Compound (COMP), yearn.finance (YFI) či Uniswap (UNI) ovplyvní celý svet. Nebude to počas budúceho týždňa alebo nasledujúceho mesiaca, ale počas nasledujúcich piatich rokov.“

Generálny riaditeľ IOHK, Charles Hoskinson, už využil príležitosť a pozval Novogratza na stretnutie. Na ňom plánuje predstaviť svoj výtvor.

Cardano už vyskočilo o viac ako 84%, a to ešte pred 1. marcom, keď bola uvedená na trh nová aktualizácia protokolu –  Mary.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Bitcoin Tycoon Mike Novogratz Takes Interest in Cardano (ADA). [cit. 2021-03-10]. [online]. Dostupné na: https://u.today/bitcoin-tycoon-mike-novogratz-takes-interest-in-cardano-ada

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here