-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Nemecká asociácia sporiteľní môže v roku 2022 ponúknuť krypto-peňaženku

Nemecká asociácia sporiteľní môže v roku 2022 ponúknuť krypto-peňaženku

Masívne združenie sporiteľní v celom Nemecku môže čoskoro uľahčiť nákupy kryptomien a poskytnúť zákazníkom potenciálne riešenie rastúcej inflácie. 

Nemecká asociácia sporiteľní, sieť viac ako 400 sporiteľní v celom Nemecku, môže zákazníkom umožniť začať obchodovať s kryptomenami zo svojich účtov v roku 2022. Ako líder na trhu medzi nemeckými finančnými inštitúciami by táto služba mohla poskytnúť jednoduchý prístup ku kryptomenám pre viac ako 50 miliónov ľudí.

Prijatie krypto-služieb

Ako informoval nemecký magazín „Capital“, koncept pripravuje špecializovaný tím spoločnosti S-Payment, ​​poskytovateľa IT služieb. Zákazníkom to umožní nakupovať kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum priamo z ich účtov.

Ak banky projekt schvália začiatkom roka 2022, prvú verziu svojej krypto-peňaženky môžu spustiť v priebehu roka. Iné nemecké banky ešte nepodnikli takýto vpád do vznikajúcej triedy aktív.

Pilotný test peňaženky má začať s jednotlivými sporiteľňami, pričom každá sa nezávisle rozhodne, či nakoniec zavedie obchodovanie s kryptomenami. Zapojené banky však údajne prejavujú skorý záujem.

„Záujem o krypto-aktíva je obrovský,” povedal hovorca Nemeckej asociácie sporiteľní o pilotnom projekte.

Začiatkom tohto roka Nemecko schválilo zákon, ktorý umožňuje určitým „špeciálnym fondom” investovať 20 % svojich aktív do kryptomien.

Útek pred infláciou?

Produkt asociácie sa má spustiť na pozadí rastúcej inflácie na celom svete vrátane Nemecka. Helmut Schleweis, prezident Nemeckej asociácie sporiteľní, povedal: „Dnešné rastúce ceny a nízke úrokové sadzby sú toxickou zmesou, ktorá podnecuje eróziu bohatstva, ktorú je ťažké zastaviť.”

Bitcoin si rýchlo získava uznanie ako aktívum na zaistenie proti inflácii, ktoré je imúnne voči nezodpovednému tlačeniu peňazí, ktoré túto rastúcu infláciu poháňa. Nedávna analýza agentúry Bloomberg označila Bitcoin za „najlepšie zaistenie inflácie v okolí”, pričom uviedla jeho pôsobivú defláciu 99,99 % od začiatku.

Bitcoin v zásade nemožno vytvoriť ani zničiť, pričom sa môže pochváliť pevnou zásobou 21 miliónov mincí. Investori ako Michael Saylor ho prirovnali k „digitálnemu zlatu”, zatiaľ čo Paul Tudor Jones ho nazýva lepším. Vďaka krypto-peňaženke od sporiteľní môžu občania Nemecka získať alternatívu k menovému znehodnoteniu prostredníctvom Bitcoinu.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, German Savings Banks Association May Offer A Crypto Wallet in 2022. [online]. [cit. 2021-12-14]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/german-savings-banks-association-may-offer-a-crypto-wallet-in-2022/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments