25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Návrh zákona o oslobodení kryptomeny od zákonov o cenných papieroch je znovu...

Návrh zákona o oslobodení kryptomeny od zákonov o cenných papieroch je znovu zavedený v Kongrese

Warren Davidson opätovne zaviedol zákon Token Taxonomy Act. Prostredníctvom neho by sa určité tokeny a ďalšie digitálne aktíva vyňali z amerických zákonov o cenných papieroch.

To predstavuje tretí pokus kongresmana z Ohia o to, aby sa Snemovňa mohla touto otázkou zaoberať. Predstavil ju koncom roka 2018 v závere legislatívneho zasadnutia a potom ju znovu zavádzal s malými zmenami v roku 2019. Hlasovanie o tejto legislatíve nikdy nebolo naplánované.

Konkrétny návrh zákona H. R. 1628 by „zmenil a doplnil zákon o cenných papieroch z roku 1933 a zákon o výmene cenných papierov z roku 1934 s cieľom vylúčiť digitálne tokeny z definície cenného papiera”.

Taktiež by sa tým oslobodili prevody medzi kryptomenami a zmenila by sa daňová štruktúra pre kryptomeny vedených na individuálnom účte.

Kongresman Darren Soto (D-Florida), jeden zo spoluzakladateľov dvojstranného zákona, uviedol, že „pridá jurisdikciu, aby vytvoril istotu pre silný trh digitálnych aktív v USA”.

Napriek tomu, že ho schválila nadnárodná asociácia blockchain, môže samotný návrh zákona podľa niektorých vytvoriť problémy. 

Federálna definícia digitálneho tokenu by mohla naraziť na odpor štátov, ktoré vytvorili svoje vlastné pravidlá týkajúce sa cenných papierov kryptomeny, ako je Wyoming.

Podľa Gabriela Shapira, právnika špecializovaného na cenné papiere, by navyše bolo pre štáty veľmi ťažké regulovať „akýkoľvek aspekt predaja digitálnych tokenov”.

Návrh zákona bol predložený Výboru pre finančné služby, domáce spôsoby a prostriedky.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Bill to Exempt Crypto from Securities Laws Reintroduced in Congress. [cit. 2021-03-11]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/60942/bill-to-exempt-crypto-from-securities-laws-reintroduced-in-congress

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments