27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Goldman Sachs predpovedá exponenciálny rast používania digitálnych mien

Spoločnosť Goldman Sachs predpovedá exponenciálny rast používania digitálnych mien

John Waldron, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs, tvrdí, že dopyt klientov po kryptomenách stúpa.

Poznamenáva, že pandémia výrazne urýchlila tempo prijímania kryptomien, a teraz očakáva „exponenciálny rast” záujmu o kryptomeny:

„Pandémia bola významným urýchľovačom. V našej mysli nie je pochýb o tom, že digitálny obchod bude napredovať.” 

Jedna z najväčších bánk na Wall Street sa teraz pokúša dosiahnuť rovnováhu medzi uspokojením tohto dopytu a regulačnými predpismi.

„V súčasnosti sme stále regulovaní v tom, čo môžeme urobiť,” uvádza.

Waldron tiež odhaľuje, že spoločnosť v súčasnosti vedie rokovania s regulačnými orgánmi a centrálnymi bankami po celom svete o tom, ako by sa malo pristupovať k rodiacej sa skupine digitálnych aktív.

Goldman má s BTC veľké plány

Spoločnosť Goldman Sachs začala obchodovať s bitcoinovými futures začiatkom tohto týždňa po opätovnom otvorení obchodného oddelenia pre kryptomeny.

Banková inštitúcia hľadá fond obchodovaný na burze (ETF) viazaný na Bitcoin a zároveň plánuje ponúknuť úschovu kryptomien.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Goldman Sachs Predicts “Explosion” in Use of Digital Currencies. [cit. 2021-03-10]. [online]. Dostupné na: https://u.today/goldman-sachs-predicts-explosion-in-use-of-digital-currencies

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments