27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin dosiahol nový historický míľnik: 50 000 $

Bitcoin dosiahol nový historický míľnik: 50 000 $

Bitcoin (BTC) vzrástol na nové historické maximum 16. februára po týždni správ, ktoré podporovali „bull market” BTC, vrátane toho, že Tesla akceptuje BTC a plánovanie MicroStrategy na získanie ďalších 600 miliónov $ na nákup Bitcoinov.

Bitcoin vykazoval známky toho, že jeho celková hybnosť sa počas tohto mesiaca nezastaví. Týmto krokom sa Bitcoiny dostali do kurzu, aby opäť zasiahli psychologicky významnú hranicu 50 000 $.

Údaje od spoločností Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že BTC / USD sa v utorok vyšplhali nad 5% v priebehu hodín po tom, čo BNY Mellon potvrdil ukladanie kryptomeny pre klientov spravujúcich aktíva.

Dokonca aj bývalí skeptickí komentátori najväčšej kryptomeny boli čoraz viac za to, aby Bitcoin z dlhodobého hľadiska prekonal hotovosť ako aktívum štátnej pokladnice.

Simon Peters, analytik kryptomien na investičnej platforme eToro, pre Cointelegraph predpovedal, že Bitcoin v roku 2021 dosiahne 70 000 $.

„Oznámenie spoločnosti Mastercard a Tesla prichádzajúce tak skoro po sebe má skutočné dlhodobé dôsledky pre Bitcoin,” povedal. 

„Bitcoin sa spoločne s ostatnými kryptomenami jednoducho stane súčasťou hlavného finančného sveta skôr či neskôr. Očakávam, že dopyt prudko vzrastie a do konca tohto roka uvidím cenu Bitcoinu, ktoré dosiahne minimálne 70 000 $,” dodal.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin hits $50,000, a new historic milestone for BTC price. [cit. 2021-02-17]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-hits-50-000-a-new-historic-milestone-for-btc-price

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments