-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Mongolsko sa stalo prvou čínskou provinciou, ktorá zavádza právne predpisy proti ťažbe...

Mongolsko sa stalo prvou čínskou provinciou, ktorá zavádza právne predpisy proti ťažbe Bitcoinu

Čínska provincia Vnútorné Mongolsko ako prvá v krajine zaviedla donucovacie opatrenia proti ťažkej ťažbe Bitcoinu v regióne. Stalo sa tak po tom, čo ústredná vláda minulý týždeň vyzvala na zásah proti ťažbe Bitcoinu v krajine. Aj keď tvrdý zákrok čínskej vlády v oblasti krypto-obchodovania a ťažby nie je žiadnou novinkou, zasvätení predstavitelia odvetvia naznačili, že opatrenia môžu tentoraz ísť nad rámec slovného varovania kvôli záväzku Pekingu k uhlíkovej neutralite.

Ustanovenia v nových nariadeniach požadujú, aby dátové centrá a ťažobné farmy úplne zastavili všetky formy ťažobných operácií, inak by museli svoju činnosť presunúť mimo oblasť vnútorného Mongolska. 

Jedno z ustanovení znie: 

„Ak existuje ťažobná etiketa virtuálnych mien pre veľké dátové centrá, spoločnosti využívajúce cloud computing a pre ďalšie subjekty, tak príslušný orgán zruší preferenčnú politiku, vystúpi z multilaterálneho obchodného trhu s Vnútorným Mongolskom a bude s ním zaobchádzať striktne v súlade so zákonom o ochrane energie Čínskej ľudovej republiky.”

Po tom, čo Peking 21. mája požiadal o zásah proti ťažbe BTC, boli zavedené prvé oficiálne donucovacie opatrenia pochádzajúce z Vnútorného Mongolska. 

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 25. mája 2021

Vnútorné Mongolsko je jedným z najobľúbenejších čínskych regiónov pre ťažbu Bitcoinu, kvôli čomu nesplnil svoje ciele v oblasti uhlíkových emisií. Miestna vláda provincie už skôr oznámila, že zavedie nariadenia zakazujúce akúkoľvek formu priemyselnej ťažby v regióne vrátane ťažby BTC alebo prevádzkovania kovových závodov.

Vnútorné Mongolsko sa zameria na nelegálnu ťažbu v internetových kaviarňach

Nový súbor predpisov by nielen ukončil priemyselnú ťažbu, ale jeho cieľom je aj potlačenie nelegálnych ťažobných činností v internetových kaviarňach v regióne. 

Pravidlo hovorí: „Ak nie sú dodržané podmienky pre ťažbu virtuálnej meny v internetovým kaviarňach, príslušný orgán pozastaví činnosť a vyžiada nápravu v súlade so zákonmi a predpismi.”

Silný zákrok sa očakával najmä v regióne Vnútorné Mongolsko. To je centrom niekoľkých ťažobných združení. Všetky oči sa teraz upriamujú na ďalšie dva populárne uzly na ťažbu kryptomien v krajine Xinjiang a Sichuan.

Zdroj: 

COINGAPE, 2021. Mongolia Becomes First Chinese Province to Issue Enforcement Against Bitcoin Mining. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://coingape.com/mongolia-becomes-first-chinese-province-to-issue-enforcement-against-bitcoin-mining/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments