Mongolsko sa stalo prvou čínskou provinciou, ktorá zavádza právne predpisy proti ťažbe Bitcoinu

0
153

Čínska provincia Vnútorné Mongolsko ako prvá v krajine zaviedla donucovacie opatrenia proti ťažkej ťažbe Bitcoinu v regióne. Stalo sa tak po tom, čo ústredná vláda minulý týždeň vyzvala na zásah proti ťažbe Bitcoinu v krajine. Aj keď tvrdý zákrok čínskej vlády v oblasti krypto-obchodovania a ťažby nie je žiadnou novinkou, zasvätení predstavitelia odvetvia naznačili, že opatrenia môžu tentoraz ísť nad rámec slovného varovania kvôli záväzku Pekingu k uhlíkovej neutralite.

Ustanovenia v nových nariadeniach požadujú, aby dátové centrá a ťažobné farmy úplne zastavili všetky formy ťažobných operácií, inak by museli svoju činnosť presunúť mimo oblasť vnútorného Mongolska. 

Jedno z ustanovení znie: 

„Ak existuje ťažobná etiketa virtuálnych mien pre veľké dátové centrá, spoločnosti využívajúce cloud computing a pre ďalšie subjekty, tak príslušný orgán zruší preferenčnú politiku, vystúpi z multilaterálneho obchodného trhu s Vnútorným Mongolskom a bude s ním zaobchádzať striktne v súlade so zákonom o ochrane energie Čínskej ľudovej republiky.“

Po tom, čo Peking 21. mája požiadal o zásah proti ťažbe BTC, boli zavedené prvé oficiálne donucovacie opatrenia pochádzajúce z Vnútorného Mongolska. 

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 25. mája 2021

Vnútorné Mongolsko je jedným z najobľúbenejších čínskych regiónov pre ťažbu Bitcoinu, kvôli čomu nesplnil svoje ciele v oblasti uhlíkových emisií. Miestna vláda provincie už skôr oznámila, že zavedie nariadenia zakazujúce akúkoľvek formu priemyselnej ťažby v regióne vrátane ťažby BTC alebo prevádzkovania kovových závodov.

Vnútorné Mongolsko sa zameria na nelegálnu ťažbu v internetových kaviarňach

Nový súbor predpisov by nielen ukončil priemyselnú ťažbu, ale jeho cieľom je aj potlačenie nelegálnych ťažobných činností v internetových kaviarňach v regióne. 

Pravidlo hovorí: „Ak nie sú dodržané podmienky pre ťažbu virtuálnej meny v internetovým kaviarňach, príslušný orgán pozastaví činnosť a vyžiada nápravu v súlade so zákonmi a predpismi.“

Silný zákrok sa očakával najmä v regióne Vnútorné Mongolsko. To je centrom niekoľkých ťažobných združení. Všetky oči sa teraz upriamujú na ďalšie dva populárne uzly na ťažbu kryptomien v krajine Xinjiang a Sichuan.

Zdroj: 

COINGAPE, 2021. Mongolia Becomes First Chinese Province to Issue Enforcement Against Bitcoin Mining. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://coingape.com/mongolia-becomes-first-chinese-province-to-issue-enforcement-against-bitcoin-mining/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here