17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Každý štvrtý juhokórejský vysokoškolák investoval do kryptomien

Každý štvrtý juhokórejský vysokoškolák investoval do kryptomien

Podľa štúdie pod záštitou Alba Heaven, poskytovateľa informácií o práci na čiastočný úväzok, 23,6 % z celkových 1750 opýtaných juhokórejských vysokoškolákov investuje do kryptomien. Prieskum poznamenal, že títo študenti boli naklonení investovaniu na tomto území na základe globálnych skúseností s kryptomenami.

Podľa správy Alba Heaven:

„Na otázku, prečo začali investovať do kryptomien, 25,2 % uviedlo ako dôvod to, že môžu začať investovať s relatívne nízkou sumou.”

Respondenti tiež uviedli vysokú návratnosť investícií, nízke vstupné prekážky a príležitosť prekonať triednu hierarchiu ako ďalšie dôvody, pre ktoré investujú do kryptomien. Štúdia sa uskutočnila medzi 17. a 19. májom.

Štúdia naznačila, že v investíciách do digitálnych aktív dominovali študenti mužského pohlavia, presnejšie 34,4 %. Nežnejšie pohlavie predstavovalo iba 14,4 %.

V priemere študenti investovali 1,41 milióna wonov. To je zhruba 1255 dolárov, a dvaja z troch získali počiatočné peňažné prostriedky zo svojich brigád. Zvyšok financovali ich rodičia.

Podľa prieskumu iba 40,5 % respondentov zarobilo na svojich investíciách 1,67 milióna wonov, čo je v priemere okolo 1487 dolárov. Jedna tretina z nich však stratila svoje investície. Z ich účtov odišlo v priemere 740 000 wonov. S ohľadom na nedávnu volatilitu na krypto-trhu odhaduje prieskum, že väčšina respondentov opustila krypto scénu, keď sa trh blížil k vrcholu. V priemere investovali do kryptomien 3,7 mesiaca.

Prežívanie psychologických problémov

Napriek všetkému títo juhokórejskí vysokoškoláci na krypto-trhu prezradili, že to nebola práve prechádzka ružovou záhradou a niektorí mali dokonca rôzne mentálne problémy. 

Štúdia poznamenala, že 68,3% pripustilo, že trpí psychickými problémami, ako je nespavosť, stres a závislosť, ktoré ovplyvňovali ich každodenný život a štúdium. 

Tiež podotkla, že ich výkyvy nálad vyvolali ceny kryptomien. Takmer 60 % z týchto študentov investujúcich do kryptomeny stratilo peniaze. Medzi faktory, ktoré prispeli k tejto strate, patril drahý nákup.

Trh s kryptomenami nedávno zažil výraznejší prepad, vďaka ktorému vedúce kryptomeny ako Bitcoin (BTC) stratili takmer polovicu svojej hodnoty. 

Napríklad 19. mája klesol BTC na približne 30 000 dolárov. To bol najväčší jednodňový pokles ceny, a to až o 30%. Výsledkom je, že priemerné 30-denné výnosy investorov do Bitcoinu klesli na úplné minimá, ako naposledy v marci 2020.

Zdroj: 

BLOCKCHAIN.NEWS, 2021. One in Four South Korean College Students Has Invested in Cryptocurrencies. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://blockchain.news/news/one-in-four-south-korean-college-students-has-invested-in-cryptocurrencies

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments