13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Čínsky miner BTC predpovedá ďalší bear market už v septembri

Čínsky miner BTC predpovedá ďalší bear market už v septembri

Generálny riaditeľ jedného z popredných čínskych združení na ťažbu BTC uviedol niekoľko dôvodov, prečo a kedy si myslí, že bull market skončí a začne sa ďalší bear market.

Výkonný riaditeľ BTC.TOP, Jiang Zhuoer, cez víkend odvysielal svoje myšlienky v miestnych médiách. Odhalil, prečo podľa jeho názoru dôjde k ukončeniu bull marketu a kedy k tomu dôjde.

Manažér bitcoinovej ťažobnej skupiny uviedol, že trh by mohol prejsť od bull k bear marketu už v septembri 2021 alebo až v polovici roka 2022 v závislosti od množstva faktorov.

Jedným z dôvodov tejto predpovede je ekonomické oživenie založené na zavedení vakcín na Covid. Keď sa veci začnú vracať do akejsi podoby normálu pre ekonomiky, bude podľa nich menší záujem o investície do kryptoaktív.

Zhuoer tiež verí, že pokiaľ veľké korporácie nebudú nasledovať spoločnosti Tesla a neinvestujú do tohto majetku, vzostupnosť a nálada na trhu začnú slabnúť.

Zároveň však poznamenal, že pokračujúci nákup zo strany inštitúcií udrží bull market nažive dlhšie. 

Popredný svetový manažér fondu BTC, spoločnosť Grayscale, naďalej zaznamenáva prírastky spravovaných aktív, najnovšie 45 miliárd $, ako bolo oznámené 20. marca.

V súčasnosti tiež existuje globálny nedostatok mikročipov, ktorý zvýšil ceny ťažobného hardvéru a grafických kariet, čo je pre BTC tiež bullish.

Zhuoer začiatkom tohto mesiaca uviedol:

„Momentálne je určite nedostatok vybavenia, pretože od pandémie bol globálny dodávateľský reťazec prerušený a teraz je v procese postupného zotavovania. Ale dopyt po čipoch sa výrazne zvýšil, takže teraz vo všetkých odvetviach chýbajú čipy.”

Dodal, že ekonomika ťažby BTC z nej robí vynikajúcu metódu získavania BTC a udržania ich počas celej rally.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Chinese Bitcoin mining executive predicts next bear market as early as September. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://finbold.com/chinese-bitcoin-mining-executive-predicts-next-bear-market-as-early-as-september/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments