21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Miliardár Mike Novogratz tvrdí, že 85 % hodnoty jeho majetku je v...

Miliardár Mike Novogratz tvrdí, že 85 % hodnoty jeho majetku je v kryptomenách. Očakáva, že $ ETH bude stáť oveľa viac

V nedávnom rozhovore pre New York Magazine miliardár a investor Mike Novogratz uviedol, že 85 % jeho čistého imania sa momentálne nachádza v kryptomenách.

Bývalý manažér hedžových fondov Novogratz je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Galaxy Digital, inovátora v oblasti diverzifikovaných finančných služieb a riadenia investícií v oblasti digitálnych aktív, kryptomien a blockchainu.

Nižšie je uvedených niekoľko zaujímavostí z daného rozhovoru.

Budúce potenciálne akvizície pre Galaxy Digital

„Myslím si, že väčšie je lepšie ísť vpred z mnohých rôznych dôvodov.” Za posledných šesť mesiacov sa pre nás kryptomien stalo niečo skutočne super, akoby sme prešli od dúfania, že budeme triedou aktív, aby sme boli takouto inštitucionálnou triedou aktív. To znamená, že ak nie ste dlhý, ste nízky. 

Ethereum ($ ETH)

” Myslím, že sme za posledných pár mesiacov videli niečo skutočne úžasné … Už sme mali platby a stable coiny, ktoré minulý rok ethereum celkom nakopli.” Ale potom sa tu zrazu objavili DEFI a NFT , obidve postavené na Ethereum, ktoré predviedli a stále predvádzajú divoký akcelerujúci rast …. Počúvajte. Trhy hovoria pravdu; je takmer stopercentná istota, že sa to stane – je to iba matematika …  Všetko nasvedčuje tomu, že ETH bude stáť oveľa viac.

Hodnota jeho majetku

„Posledných 5 mesiacov sa zatriasli svety všetkých investorov v zmysle percentuálnej alokácie našich portfólii v kryptomenách.  Odhadujem, že až 85 percent môjho majetku momentálne patrí tomuto odvetviu… Ale myslím si, že ľudia by mali pochopiť, že sa to nebude diať donekonečna. Rovnako ako táto myšlienka, že sme prešli z triedy nehmotných aktív do triedy aktív, sa môže stať iba raz.”

 NFT

„Zúčastnil som sa niekoľko aukcií, ale ani na jednej som nebol úspešný. Nesnažil som sa kúpiť  Beeple, ale dal som ponuku na Urs Fischer. Urs je úžasný umelec. Snažil som sa kúpiť jednu z jeho sôch za veľa peňazí a NFT sa zdal lacný … Považujem to za fascinujúci priestor – myslím si, že to spôsobí revolúciu v spôsobe, akým premýšľame o IP, o kreativite, o angažovanosti.”

Dnes dostal Novogratz otázku počas rozhovoru na „Squawk Box” v CNBC. Spoluzakladateľ Andrew Ross Sorkin sa ho spýtal, či dokáže určiť peňažnú hodnotu, ktorú cena Bitcoinu dosiahne, a po ktorej dosiahnutí už nebude môcť ďalej stúpať o obrovské percentá ako keď bola cena pod 5 000 dolárov.

Novogratz odpovedal:

„Čím bude hodnota vyššia, tým bude ďalší rast náročnejší. Z dlhodobého hľadiska je to stále udalosť, ktorá sa vyskytne raz za život. Mali sme niečo, čo nepatrilo do triedy aktív, ale postupne sa to do tejto kategórie dostáva. Takže každá poisťovňa, dôchodkový fond a správca nadačných peňazí musia niečo dostať do účtovníctva, a preto práve prežívame tento druh finančnej revolúcie.” 

„Myslím si, že potom bude Bitcoin doslova ako vysvedčenie o tom, ako občania hodnotia spravovanie ich peňazí jednotlivými vládami…” 

„Bitcoin je digitálny uchovávateľ hodnoty. V prípade, že si ľudia myslia, že Powell a Yellen to skutočne dokážu zmeniť a budú schopní zastaviť tento extrémne rozbehnutý vlak, rozvíjať zamestnanosť spolu s udržaním nízkej inflácie, ľudia nebudú musieť presúvať svoj majetok do Bitcoinu. Momentálne si ľudia ale myslia, že tento vlak dokážu zastaviť.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Billionaire Mike Novogratz Says 85% of His Net Worth Is in Crypto, Expects $ETH ‘To Go a Lot Higher.[online]. [cit. 2021-05-15]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/billionaire-mike-novogratz-says-85-of-his-net-worth-is-in-crypto-expects-eth-to-go-a-lot-higher/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments