23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Coinbase tvrdí, že sa zameriava na viac používateľov, nie na nižšie poplatky

Coinbase tvrdí, že sa zameriava na viac používateľov, nie na nižšie poplatky

Krypto-burza Coinbase tvrdí, že so svojimi najväčšími rivalmi si nechce ísť po krku kvôli poplatkom. Namiesto toho očakáva, že do konca finančného roka presvedčí krypto-investorov, aby uprednostnili Coinbase pred inými platformami a navýši tak počet svojich používateľov až na 9 miliónov. 

Alesia Haas, finančná riaditeľka spoločnosti, v konferenčnom hovore o príjmoch Q1 2021 uviedla:

„Nie sme zameraní na to, aby sme konkurovali poplatkami. Nesnažíme sa ani len vyhrať na poplatkoch. Náš úspech sa snažíme postaviť na jednoduchosti používania a dôveryhodnosti.”

Keď bola Haas vyzvaná k vysvetleniu, prečo sa Coinbase nesnažil znížiť svoje poplatky k dosiahnutiu vyššej ziskovosti, uviedla: „Momentálne sa najviac zameriavame na to, aby sme držali krok so súčasným dopytom. Spoločnosť Coinbase spája služby úschovy a ukladania do nášho poplatku za obchodovanie. Poplatky nie sú jediným kritériom, na základe ktorého si zákazníci vyberajú to, s kým spolupracujú.”

Tvrdila tiež, že počet používateľov aplikácie Coinbase Pro sa v prvom štvrťroku súčasného finančného roka zvýšil, pričom sa zvýšil aj objem obchodov. To ovplyvnilo poplatky a spoločnosť uviedla:

„Keď sa zväčšil počet Pro používateľov, znížila sa ich priemerná sadzba poplatkov. Medzi týmito dvoma produktmi, medzi spotrebiteľskou aplikáciou a Pro aplikáciou, sme nezaznamenali žiadny zásadný pohyb, a tak išlo skutočne iba o nárast používateľov Pro aplikácie, ktorý v prvom štvrťroku priniesol zníženie poplatkov.”

V liste akcionárom burza tvrdila, že počet jej maloobchodných mesačných transakčných používateľov (MTU) „vzrástol v 1. štvrťroku 2021 na 6,1 milióna”. To je „viac ako dvojnásobok” oproti číslam Q4 2020. Zdá sa, že toto číslo výrazne prekročilo predpovede z minulého mesiaca, keď spoločnosť predpovedala ročný nárast o 15 % na hranicu 7 miliónov používateľov.

Spoločnosť teraz prepracovala svoje ročné predpovede a tvrdila, že by mohla dosiahnuť priemernú hodnotu MTU FY2021 až 9 miliónov v scenári. Ten podľa nej predpokladá zvýšenie kapitalizácie krypto-trhu a miernu až vysokú volatilitu cien kryptomien. Takéto faktory by podľa Coinbase zabezpečili stabilné pokračovanie rastu Q1.

Menej priaznivé trhy ale mohli vidieť, že Coinbase stúpa oveľa pomalšie. Dosiahli hranicu 7 miliónov, ako sa predtým predpovedalo – zatiaľ čo v kryptomenovom štýle „2018“ sa počet používateľov znížil späť na 5,5 milióna.

Spoločnosť zaznamenala celkové tržby v hodnote 1,8 miliárd USD. Tým splnila predpokladané hodnoty z minulého mesiaca. Napriek tomu boli výsledky podľa agentúry Bloomberg “mierne pod” 1.81 miliardy USD ako analytici predpovedali.

Čistý príjem Coinbase medzitým dosiahol 771 mil. USD. Takto predbehol aj predpovede tých istých analytikov o 762,6 mil. USD.

Zdroj:

CRYPTONEWS, 2021. Coinbase Says It Is Targeting More Users, Not Lower Fees. [online]. [cit. 2021-05-15]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/coinbase-says-it-is-targeting-more-users-not-lower-fees-10308.htm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments