-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Miliardár Mark Cuban o Bitcoine: Je lepší ako zlato

Miliardár Mark Cuban o Bitcoine: Je lepší ako zlato

Miliardár, investor a podnikateľ Mark Cuban odhalil na sociálnych sieťach svoje presvedčenie, že Bitcoin je lepší ako zlato, pretože s najznámejšou kryptomenou sa dá ľahšie obchodovať, manipulovať a prevádzať ju na iné meny. Bitcoin aj zlato sú mnohými považované za nástroje ochrany proti inflácii. Niektorí označujú Bitcoin ako „zlato 2.0″.

Cuban vo svojom tweete uviedol, že si Bitcoin nevyžaduje žiadnych sprostredkovateľov a môže sa deliť na frakcie. Ďalej sa zmienil o „reklamách typu William Devane”. Tie by kryptomenu predali ako poistku proti inflácii.

Devane, ktorý hral v populárnej telenovele Knots Landing, v poslednom desaťročí propaguje drahý kov pre spoločnosť Rosland Capital. Potenciálnym zákazníkom hovorí, že zlato je jediná mena, ktorej dôveruje.

Keď Oliver Renick zo spoločnosti TD Ameritrade odpovedal, že „vzťah Bitcoinu so skutočnými úrokovými sadzbami je rovnako náhodný, ako bol v deň 1 pred desiatimi rokmi”, z čoho vyplýva, že kryptomena nefunguje ako ochrana proti inflácii, Cuban uviedol, že túto mienku nikdy až tak ani nezastával.

Cuban dodal:

„Zlato je vo všeobecnosti zbytočné, najmä ako poistka. BTC je digitálne aktívum podobné zlatu, pretože sú oba poháňané výhradne ponukou a dopytom, s ktorými BTC odvádza lepšiu prácu.”

Miliardár a investor poznamenal, že v súčasnosti existuje väčší dopyt po drahých kovoch ako po najznámejšej kryptomene, hoci je presvedčený, že sa to zmení. Je to preto, že „transakcie s BTC sa budú ľahšie obchodovať” a časom budú „lepšie pochopené a predané”.

Mark Cuban predpovedal, že trh so zlatom sa zmenší. Podľa Cryptoglobe taktiež minulý mesiac uviedol, že investoval do riešenia pre škálovanie Polygonu pre vrstvu Ethereum-two Polygon (MATIC), ale nezverejnil veľkosť svojej pozície v tejto kryptomene. Investícia bola zverejnená na jednej z jeho webových stránok.

Začiatkom tohto roka miliardár a investor Jeffrey Gundlach, generálny riaditeľ DoubleLine Capital uviedol, že zatiaľ čo on je stále dlhodobým medveďom dolára a zlatým býkom, považuje Bitcoin za lepšiu stávku po tom, čo sa stane oproti doláru a zlatu neutrálnym.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Billionaire Mark Cuban Says Bitcoin Is ‘Better Than Gold’. [online]. [cit. 2021-06-25]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/billionaire-mark-cuban-defends-bitcoin-is-better-than-gold/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments