17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Miliardár hedžových fondov Marc Lasry: Mal som nakúpiť oveľa viac Bitcoinu

Miliardár hedžových fondov Marc Lasry: Mal som nakúpiť oveľa viac Bitcoinu

Americký manažér miliardárskych hedžových fondov, Marc Lasry, uviedol, že pred pár rokmi mal kúpiť „oveľa viac” Bitcoinu (BTC).

Počas interview Squawk Box pre CNBC sa Lasry vyjadril k výkonnosti BTC a bull runu v roku 2020. Mrzí ho, že nekúpil viac, hoci sa cenový nárast udial oveľa rýchlejšie, ako si myslel. Dôvodom sú inštitucionálni investori. Tí vo veľkom nakupujú kryptomeny a rozšírený plán prijatia vládami a inými spoločnosťami.

„Myslím si, že s pribúdajúcimi ľuďmi, ktorí začínajú používať Bitcoin, je pravdepodobné, že bude neustále stúpať. Stalo sa to oveľa rýchlejšie, ako som si myslel. Mal som kúpiť oveľa viac. To bola moja chyba.”

Lasry stále verí nárastu cien Bitcoinu

Lasry, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Avenue Capital Group, bol relatívne optimistickým krypto-investorom a obhajcom. Pred pár mesiacmi kúpil nezverejnenú sumu v krypto-hedžovom fonde BlockTower Capital.

Nie je to ale prvýkrát, čo Lasry ľutuje, že Bitcoin nekúpil. V minulých rozhovoroch správca hedžového fondu predpovedal cenu BTC v roku 2018 vo výške 40 000 dolárov. Na otázku, kde teraz trh stojí a kam by mohol smerovať, odpovedal, že existujú dobré argumenty pre obe strany: medveďov aj býkov.

„Úprimne neviem, kam to bude smerovať, ale tento trh máme priamo pred očami. Mohol by som vymyslieť dôvod, prečo by to mohlo stúpnuť na 100 000 dolárov. Mohol by som tiež tvrdiť, že to pôjde na 20 000 dolárov.”

Búrlivý týždeň pre BTC

Kolísanie cien BTC dalo v krypto-komunite priestor na mnoho diskusií, ako vyhlásil internetový zdroj CryptoPotato. Posledné výbery sú rekordné. Produkty súvisiace s BTC dosiahli hodnotu 141 miliónov dolárov. Z centralizovaných búrz odišlo 22,550 BTC (zhruba 750 miliónov dolárov).

Údaje naznačujú, že inštitúcie môžu upustiť od svojich investícii v BTC, ako napr. Ruffer Investment, ktorý predal svoj Bitcoin a dosiahol čistú hodnotu cez 1,1 miliardy dolárov. Na druhej strane skutočnosť, že sa z búrz sťahuje veľa Bitcoinu znamená, že veľkí investori nakupujú z dlhodobejšieho hľadiska. 

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. I Should Have Bought a Lot More Bitcoin: Hedge Fund Billionaire Marc Lasry. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/i-should-have-bought-a-lot-more-bitcoin-hedge-fund-billionaire-marc-lasry/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments