25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Historický okamih pre Bitcoin: Návrh zákona o BTC ako právoplatnom platidle v...

Historický okamih pre Bitcoin: Návrh zákona o BTC ako právoplatnom platidle v Salvádore bol schválený

V stredu (9. júna) približne o 06:05 UTC prijalo zákonodarné zhromaždenie návrh zákona o zavedení Bitcoinu ako zákonného platidla v malom stredoamerickom štáte (62 z 84 hlasovalo za).

Všetko sa to začalo 5. júna 2021, keď na Bitcoin konferencii v Miami oznámil zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Zap Solutions ,Jack Mallers, ktorý pomohol pri príprave návrhu zákona, umožnenie platieb prostredníctvom BTC pomocou Lightning Network.

Počas svojho prejavu emotívny Mallers predstavil videosprávu prezidenta Bukeleho a prečítal malú pasáž z navrhovaného zákona.

Mallers ďalej uviedol, že jeho firma otvorí pomocou Blockstream inovačné centrum v Salvadore.

Neskôr v ten deň prezident Salvádoru na Twitter vysvetlil motiváciu daného rozhodnutia urobiť z Bitcoinu zákonné platidlo vo svojej krajine:

Ďalej uviedol:

  • Používaním Bitcoinu sa suma získaná viac ako miliónom rodín s nízkym príjmom každý rok zvýši o ekvivalent miliárd dolárov.”
  • Okrem toho 70 % obyvateľov Salvádoru nemá bankový účet a funguje v neformálnej ekonomike. Finančné začlenenie je nielen morálnym imperatívom, ale aj spôsobom rastu ekonomiky krajiny poskytnutím prístupu k úverom, úsporám, investíciám a bezpečným transakciám.”
  • Dúfame, že toto rozhodnutie bude len začiatkom poskytovania priestoru, v ktorom môžu niektorí z popredných inovátorov nanovo predstaviť budúcnosť financií a potenciálne tak pomôcť miliardám ľudí po celom svete.

Na druhý deň prezident Bukele uviedol štyri dôvody, pre ktoré by krypto-investori a podnikatelia mohli uvažovať o presťahovaní sa do Salvadoru.

 Potom okolo 2. júna 06:00 UTC prezident Bukele oznámil, že práve odoslal návrh zákona zákonodarnému zhromaždeniu.

A len o štyri hodiny neskôr oznámil, že návrh zákona bol schválený.

O niekoľko minút neskôr to potvrdilo aj zákonodarné zhromaždenie. 

Podľa jedného z bratov prezidenta Bukeleho, má prezident v úmysle podpísať návrh zákona a vydať ho do niekoľkých hodín.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Historic Moment for Bitcoin: Bill to Make $BTC Legal Tender in El Salvador Gets Passed. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/historic-moment-for-bitcoin-bill-to-make-btc-legal-tender-in-el-salvador-gets-passed/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments