-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Mike Novogratz stále verí, že Bitcoin je budúcnosť, aj napriek cenovým prepadom

Mike Novogratz stále verí, že Bitcoin je budúcnosť, aj napriek cenovým prepadom

Prominentný bitcoinový býk, Michael Novogratz, verí, že najväčšia kryptomena je lepšou verziou zlata aj napriek pokračujúcemu prepadu trhu.

Michael Novogratz, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, sa podelil o ďalšiu pozitívnu predikciu najznámejšieho digitálneho aktíva. Aj napriek cenovým poklesom pozerá na Bitcoin ako na vylepšenú verziu zlata.

„Bitcoin stále nakupujem vo veľkom”

Miliardár, zakladateľ a šéf spoločnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz, nehľadí na súčasný kolaps krypto-trhu. Namiesto toho v nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že BTC a altcoiny predstavujú budúcnosť finančného sveta.

Novogratz sa postavil proti centrálnym bankám a oddeleniam štátnej finančnej správy, ktoré počas pandémie tlačili obrovské sumy peňazí. Ľudia budú podľa neho potrebovať skutočné aktíva, ako sú nehnuteľnosti, zlato a „určite kryptomeny”, aby sa ochránili pred tvrdým následkom masovej tlače.

Porovnal Bitcoin so zlatom a dokonca tvrdil, že najväčšia kryptomena je lepšou verziou drahého kovu. Pripomenul, že počas jeho raných rokov sa ľudia digitálneho majetku báli, ale nedávno oň začali prejavovať záujem hedžové fondy a dokonca aj poisťovacie spoločnosti:

„Pozerám sa na Bitcoin predovšetkým ako na digitálne zlato a považujem ho za lepšiu verziu samotného zlata. Môžete vidieť nielen mileniálov smerujúcich ku krypto, ale aj celý svet.”

Novogratz podporuje nielen najväčšie digitálne aktívum, ale aj niektoré altcoiny. Považuje ich za inováciu, vďaka ktorej by sa budúci finančný trh stal „transparentnejším a spravodlivejším”.

Bitcoinový býk za každých okolností

Mike Novogratz sa niekoľkokrát podelil o svoju pozitívnu Bitcoinovú predpoveď. Na konci roka 2020 poradil investorom dať 2 – 3 % svojho celkového majetku do virtuálneho aktíva, aby boli z dlhodobého hľadiska ziskoví:

„Bitcoin je pre každého. Každý by mal vložiť 2 % až 3 % svojho majetku do Bitcoinu a pozrieť sa na to o päť rokov, bude to oveľa viac.”

Stojí za zmienku, že minulý rok sa Novogratz domnieval, že hodnota Bitcoinu časom dosiahne 100 000 dolárov. Vysvetlil tiež dôvody, prečo je trh preňho taký lákavý:

„Dostal som sa ku krypto a BTC, pretože som to vnímal ako revolúciu. Je to zmena systému. Z toho istého dôvodu trávim čas obhajovaním sociálnej spravodlivosti. Ciele sú rovnaké.”

Zaujímavosťou zostáva, že miliardár plánuje po dosiahnutí tejto ceny venovať väčšinu svojich ziskov na charitu.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Despite the Crash: Mike Novogratz Still Believes Bitcoin is the Future. [online]. [cit. 2021-06-24]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/despite-the-crash-mike-novogratz-still-believes-bitcoin-is-the-future/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments