21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Mike McGlone z agentúry Bloomberg je bullish ohľadom Bitcoinu a Etherea v...

Mike McGlone z agentúry Bloomberg je bullish ohľadom Bitcoinu a Etherea v roku 2022

Analytik z agentúry Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, je optimistický, pokiaľ ide o vyhliadky Bitcoinu a Etherea v roku 2022. Tvrdí, že „deflačné sily” vynesú krypto-aktíva do nových cenových výšin. 

V tweete zverejnenom vo štvrtok (9. decembra) McGlone, hlavný komoditný stratég Bloombergu, zverejnil svoju prognózu na budúci rok. V nej uviedol, že by to bolo dobré pre Bitcoin aj zlato ako aktíva uchovávajúce hodnotu, ktoré ťažia zo svojej pozície ochrany pred infláciou. McGlone poukázal na rast komodít a klesajúci výnos z dlhopisov Amerického ministerstva financií ako katalyzátory oživenia „deflačných síl” v roku 2022. To by viedlo k vyšším cenám Bitcoinu a zlata. 

Analytik z agentúry Bloomberg podal predbežnú predpoveď ceny 100 000 USD za BTC, 50 USD za ropu a 2 000 USD za zlato. 

McGloneov tweet nasledoval po predchádzajúcom príspevku (odoslanom 3. decembra), v ktorom načrtáva možný deflačný kurz pre ekonomiku v budúcom roku. Poznamenal, že ceny ropy boli podobné cenám tesne pred globálnou finančnou krízou v roku 2008.

McGlone tiež zverejnil svoje decembrové vydanie Bloomberg’s Global Cryptocurrency Outlook, čím prezentoval býčie prípady pre Bitcoin aj Ethereum. Povedal, že rastúci dopyt vzhľadom na klesajúcu ponuku postavil Ethereum do „epicentra” digitalizácie financií a peňazí.

Podľa McGlone, peňažní manažéri teraz čelia „väčším rizikám” tým, že naďalej majú portfóliá bez kryptomien. To ukazuje, že Crypto Index od Bloombergu vzrástol o 1200 % od roku 2019 oproti 90 % pre S&P 500:

Výkonnosť v minulosti nie je ukazovateľom budúcich výsledkov, ale keď nová trieda aktív prekoná etablované subjekty, odporcovia nemajú inú možnosť, ako sa pridať. Vidíme, že tento proces bude zohrávať primárnu úlohu v roku 2022, pretože finančný manažéri môžu čeliť väčším rizikám, ak budú pokračovať, pretože nemajú v portfóliách alokované žiadne kryptomeny. 

Vylúčenie zodpovednosti

Názory vyjadrené autorom alebo akýmikoľvek osobami uvedenými v tomto článku majú len informatívny charakter a nepredstavujú finančné, investičné ani iné rady. Investovanie do krypto-aktív alebo obchodovanie s nimi prináša riziko finančnej straty.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021 Bloomberg’s Mike McGlone Bullish on Bitcoin and Ethereum in 2022. [online]. [cit. 2021-12-12]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/12/bloombergs-mike-mcglone-bullish-on-bitcoin-and-ethereum-in-2022/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments