23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Novinky zo sveta kryptomien

Novinky zo sveta kryptomien

Bitcoin – novinky

Prvý severoamerický fond obchodovaný na burze s Bitcoinmi (ETF), Purpose Bitcoin ETF (BTCC) investujúci priamo do „digitálnych bitcoinov”, debutoval vo štvrtok na torontskej burze cenných papierov. Investori si pritom vymenili akcie v hodnote 80 mil. USD za prvú hodinu.

Bloomberg informoval: „Aj keď nie je jasné, aká veľká časť aktivity v BTCC bude mať za následok prílev do fondu, objemy obchodovania sú vysoko nad typickým prvým dňom ETF, a to aj na oveľa väčšom trhu v USA,” uvádza sa v správe.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, uviedol, že je „neutrálny” voči Bitcoinu (BTC) a že ho nevlastní. Povedal tiež, že „presun peňazí do digitálnejšej formy a zníženie transakčných nákladov, to je niečo, čo robí Gatesova nadácia v rozvojových krajinách.”

Novinky v oblasti blockchainu a decentralizácie

Cosmos (ATOM), interoperabilný blockchainový ekosystém, uviedol na trh Stargate sadu upgradov, ktoré prinášajú nové vylepšenia schopností a výkonu blockchainov postavených na softvérovej vývojovej súprave (SDK) Cosmos. Medzi tieto vylepšenia patrí protokol Inter-Blockchain Communication (IBC) poskytujúci interoperabilitu tým, že umožňuje blockchainom vzájomne komunikovať.

Spoločnosť Galaxy Digital, Placeholder, Balaji Srinivasan, Naval Ravikant a ďalší Radicle podporovaný investormi, sieťou decentralizovanej spolupráce v oblasti kódov založenej na otvorených protokoloch, uviedli, že zverejnili svoj pôvodný token riadenia, „čo z nej robí prvý open-source pod vedením komunity”. Startup tiež uviedol, že získal 12 miliónov USD od svojich investorov.

Graf (GRT), vrstva indexovania a dotazovania decentralizovaného webu, odhalila zoznam ďalších blockchainov vrstvy 1 podporovaných protokolom: Polkadot (DOT), Near Protocol (NEAR), Solana (SOL) a Celo (CELO ). Tieto blockchainy sa pripoja k súčasnej podpore spoločnosti Graph od spoločnosti Ethereum a IPFS. Táto expanzia podľa nich otvára príležitosti Web3 pre širší ekosystém používateľov.

Krypto-burzy

Americká krypto-burza PayBito uviedla, že dočasne zastaví svoju funkciu obchodovania s XRP na základe regulačných zásahov voči spoločnosti Ripple. „PayBito pravdepodobne bude monitorovať právny vývoj spojený s XRP a podľa toho bude konať,” dodali.

Kriminálne správy

Spoločnosť Kia Motors America utrpela ransomvérový útok gangu DoppelPaymer a požadovala BTC 404 (21 mil. USD) za dešifrovanie a za únik ukradnutých údajov. Informoval o tom Bleeping Computer.

Federálna obžaloba, obvinila troch severokórejských počítačových programátorov z účasti na rozsiahlom zločineckom sprisahaní. Počas neho uskutočnili sériu deštruktívnych kybernetických útokov. „Ukradli a vydierali viac ako 1,3 miliardy USD a kryptomeny od finančných inštitúcií a spoločností,” oznámilo americké ministerstvo spravodlivosti.

Zdroj:

CRYPTONEWS, 2020. N America’s First Bitcoin ETF Booms, Nvidia’s Surprise To Ethereum + More News. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/n-america-s-first-bitcoin-etf-booms-nvidia-s-surprise-to-eth-9277.htm

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments