13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Marathon Digital plánuje ekologické dátové centrum pre ťažbu Bitcoinu

Marathon Digital plánuje ekologické dátové centrum pre ťažbu Bitcoinu

„Do konca prvého štvrťroka 2022 budú nasadení všetci naši mineri, čím sa stane náš hashrate 10,37 EH/s a ​​naša prevádzka bude 70 % ekologická. Naším dlhodobým cieľom je ale získať 100 % ťažbu bez uhlíkovej stopy,” uviedol Fred Thiel, generálny riaditeľ spoločnosti Marathon.

Marathon Digital Holdings, americká ťažobná spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou Bitcoinu, predstavila plány na dosiahnutie 70 % uhlíkovej neutrality pre svoje ťažobné kryptomenové operácie.

Cieľom spoločnosti je znížiť svoju uhlíkovú stopu výstavbou nového dátového centra. To sa bude skladať z približne 73 000 predtým zakúpených bitcoinových minerov ako časť novej 300 megawattovej prevádzky v Texase. Na dosiahnutie tohto cieľa plánuje spoločnosť Marathon začať s jeho výstavbou v októbri 2021. Urobí tak po boku svojho dlhoročného priemyselného partnera, Compute North. 

Podľa podmienok dohody poskytne Marathon spoločnosti Compute North 18-mesačnú preklenovaciu pôžičku v hodnote až 67 miliónov dolárov.

„Compute North je našim dlhoročným partnerom a rozšírením našich spoločných pracovných vzťahov. Prostredníctvom tejto novej dohody sme teraz pre všetkých našich 103 120 zakúpených bitcoinových minerov zabezpečili miesta,” uviedol generálny riaditeľ Marathon Fred Thiel a dodal:

„Táto dohoda nás predurčuje k tomu, aby sme sa stali jedným z najväčších, najefektívnejších a ekologicky najšetrnejších v ťažbe Bitcoinu v Severnej Amerike.”

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor, v komentári k novinkám uviedol: „Marathon koná rozhodným spôsobom, aby rozšíril svoju ťažobnú kapacitu v USA uhlíkovo neutrálnym spôsobom.” Vzápätí dodáva: „Verejne obchodovaní mineri budú stáť na čele iniciatív ESG. To predstavuje environmentálne, sociálne a podnikové riadenie.”

Oznámenie spoločnosti Marathon Digital je príhodné, vzhľadom na nedávne negatívne ohlasy týkajúce sa ťažby BTC. Po tom, ako Čína informovala o pláne zakročiť proti ťažbe kryptomien v rámci svojich hraníc, oznámili už najmenej tri ťažobné združenia zastavenie svojich aktivít v krajine.

Pokiaľ ide o Marathon, spoločnosť neustále zvyšovala svoju ťažobnú kapacitu Bitcoinu. Nie tak dávno získala zásielku 10 300 minerov S-19 Pro ASIC od Bitmain.

Marathon tvrdí, že má prvé plne kompatibilné bitcoinové ťažobné operácie v Severnej Amerike. Je to po tom, čo 1. mája 2021 začala spoločnosť presúvať svoju hashovaciu silu do nového ťažobného fondu. Ako uviedol Cointelegraph, nový ťažobný fond dodržiava americké usmernenia proti praniu špinavých peňazí ustanovené Úradom pre kontrolu zahraničných aktív.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Marathon Digital plans ‘carbon neutral’ data center for Bitcoin mining. [online]. [cit. 2021-05-25]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/marathon-digital-plans-carbon-neutral-data-center-for-bitcoin-mining

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments