21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Logistická spoločnosť Sino-Global akceptuje platbu v BTC

Logistická spoločnosť Sino-Global akceptuje platbu v BTC

Námorná spoločnosť Sino-Global, ktorá je na zozname spoločností Nasdaq, teraz prijíma platby Bitcoinom. Tlačové vyhlásenie spoločnosti naznačuje, že platba sa bude týkať jej globálnych prepravných, nákladných a logistických služieb. Generálny riaditeľ spoločnosti Sino-Global Lei Cao poznamenáva, že spoločnosť využíva rastúcu popularitu BTC ako možnosť platby.

Tento krok prichádza s novým historickým maximum, ktorý BTC dosiahol – 58 300 $. Tento nárast bol motivovaný inštitucionálnymi investíciami a prijatím kryptomeny poprednými subjektmi.

„Sme nadšení, že môžeme začať prijímať BTC ako platbu. Sino-Global sa prispôsobuje trendom v priemysle digitálnych mien tým, že zákazníkom ponúka možnosti použitia rôznych platobných metód. Akceptovanie Bitcoinu okrem iných platobných metód umožní našim zákazníkom a obchodným partnerom využívať čoraz dôležitejšiu platobnú sieť,” uviedol Cao.

Krátko po vyhlásení boli akcie spoločnosti za posledných 24 hodín v čase písania článku o 10,37% vyššie.

Pred prijatím platby BTC sa americká firma čoraz viac pohybovala v sektore kryptomien. Po podpísaní Letter of Intent (LOI) sa spoločnosť plánuje dostať do ťažby kryptomien a získať 51% spoločnosti Inteligentné deväťčlenné reťazce spoločnosti Inner Mongolia.

V súčasnosti má výpočtové stredisko spoločnosti Nine-Chain Intelligent kapacitu ťažby BTC okolo 150 000 KW / hod. Ďalej centrum disponuje kapacitou 50 000 KW / hodinu pre ťažbu ETH. 

V komentári k dohode Cao poznamenal,: „Sme nesmierne nadšení, že môžeme vykonať LOI, ktorý nám pomôže strategicky rozšíriť naše podnikanie na ťažbu BTC a ETH. Táto investícia poskytne spoločnosti Sino-Global základ pre efektívny rozvoj ťažobného projektu.”

Vo februári spoločnosť Sino-Global uzavrela dohodu s blockchainovou spoločnosťou CyberMiles Foundation zameranou na elektronický obchod.

Cieľom partnerstva je preskúmať príležitosti pomocou protokolu CRC-72, ktorý umožní podnikom, inštitúciám a jednotlivcom vydávať a obchodovať s NFT na verejnom blockchaine spoločnosti CyberMiles.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Nasdaq-listed logistics firm Sino-Global to accept payment in Bitcoin. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/nasdaq-listed-logistics-firm-sino-global-to-accept-payment-in-bitcoin/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments