21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Binance Chain DeFi „stráca" 31 miliónov $ deň po uvedení na trh

Binance Chain DeFi „stráca” 31 miliónov $ deň po uvedení na trh

Iba deň po spustení inteligentného reťazca Binance Smart decentralizovaný finančný projekt Meerkat Finance dnes zverejnil správu, že hackeri ukradli z peňaženiek 31 miliónov $. 

Podľa správy časopisu The Block priniesol protokol o výnose dnes ráno správu, že niekto zneužil ich peňaženky. Krátko nato niekto vyčerpal prostriedky projektu v hodnote 31 miliónov $ – 13,96 milióna $ v Binance’s stablecoin, BUSD, a ďalších 73 000 BNB, kryptomena Binance, v hodnote asi 17,4 milióna $.

Odvtedy sa ich účet na Twitteri a webová stránka projektu odpojili a jeho zakladatelia sú nedostupní. To vyvolalo obvinenia z podvodu. „Toto môže byť najväčší podvodný projekt na Binance Smart Blockchain,” tweetoval Wu Blockchain, známy čínsky krypto-bloger.

Zástupca spoločnosti Binance uviedol, že túto situáciu aktuálne vyšetruje a je napojený na stránku podpory komunity.

Ak sa potvrdí, že spoločnosť Meerkat Finance spáchala podvod, mohlo by to mať negatívny vplyv na burzu Binance. Tá tento požiar musí uhasiť, ako jeden z mnohých, aby zabránila obvineniam, že mnohé z projektov v jej sieti sú kopírovateľmi ETH.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Binance Chain DeFi Project ‘Loses’ $31 Million a Day After Launch. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/60242/binance-chain-defi-meerkat-finance-hack-rug-pull

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments