21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Kryptomeny sa dajú v súčasnosti prirovnať k počiatkom mobilných telefónov, tvrdí prezidentka...

Kryptomeny sa dajú v súčasnosti prirovnať k počiatkom mobilných telefónov, tvrdí prezidentka Coinbase

Podľa Emilie Choi musia byť kryptomeny pre používateľov príjemnejšie.

Pokiaľ ide o prijatie produktov a služieb, kryptomenový priemysel prešiel od spustenia Bitcoinu v roku 2009 dlhú cestu. Emilie Choi, prezidentka a prevádzková riaditeľka Coinbase, stále tvrdí, že používanie kryptomien musí byť jednoduchšie. 

„Je to o tom, ako môžeme vytvoriť pre používateľov najprívetivejšie zážitky,” povedala Choi agentúre Bloomberg v rozhovore z 13. mája, keď dostala otázku ohľadom akýchkoľvek významných neistôt týkajúcich sa budúcnosti kryptomeny. Dodala:

„V mnohých ohľadoch si vždy vezmem obdobu starých mobilných telefónov, ktoré majú ťažkopádne pripojenia. Sme v takej fáze kryptomien, takže ich musíme urobiť použiteľnejšími. Musíme ich urobiť prístupnejšími. Musíme mať väčšiu regulačnú istotu, aby sa niektorí ľudia dostali z vedľajšej koľaje a zapojili sa.”

Existuje veľké množstvo riešení, vďaka ktorým sa ľudia môžu zapojiť do obchodu s kryptomenami, od obchodných aplikácií, cez sprostredkovateľov platieb, ako je BitPay, až po dostupnosť aktív na PayPal. Priama interakcia s krypto-aktívami ale môže byť pre nových ľudí ťažkopádnou úlohou, v závislosti od toho, ako sa k tomu postavia. Výdavky na kryptomeny tiež zostávajú zamotané, pokiaľ ide o zváženie možných daňových dôsledkov každej transakcie.

Komentár prevádzkovej riaditeľky Coinbase pripomína dni, keď telefóny s malou obrazovkou ponúkali malý alebo žiadny prístup na internet v porovnaní s dnešnými inteligentnými telefónmi. Takéto telefóny zo starej školy často vyžadovali písanie správ cez klávesnicu s číslami aj písmenami. Pre porovnanie majú súčasné telefóny masívne obrazovky, prístup na internet a rôzne funkcie klávesnice.

„Teraz vidíme toľko súčinnosti, máme pocit, že je pred nami skvelá príležitosť,” dodala Choi ku kryptomenám. Za posledný zhruba rok zaznamenal krypto-priemysel čoraz väčší všeobecný záujem. Tento záujem sa podpísal na výraznom cenovom raste Bitcoinu a iných kryptomien. 

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Crypto currently is comparable to the early days of cell phones, Coinbase President says. [online]. [cit. 2021-05-15]. Dostupné na:https://cointelegraph.com/news/crypto-currently-is-comparable-to-the-early-days-of-cell-phones-coinbase-president-says

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments