13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Krypto-trhy sa začínajú zotavovať – Dogecoin a Polkadot ale zaostávajú

Krypto-trhy sa začínajú zotavovať – Dogecoin a Polkadot ale zaostávajú

Pozitívne správy pre Bitcoin poskytli trhu určitú úľavu, ale ani efekt Elona Muska teraz na Dogecoin nestačí.

Obchodníci s kryptomenami a investori sa dočkajú návratu k medzi-týždenným ziskom, hoci niektorí analytici trhu hodnotia bull run, ktorý dostal Bitcoin a ďalšie kryptomeny na ich rekordné maximá ako „neudržateľný”.

Pomaly sa však BTC a väčšina ostatných kryptomien začína zotavovať z historického pádu cien, ku ktorému došlo minulý týždeň. Niektoré, ako napr. jedny z 10 najlepších mincí Polkadot (DOT) a Dogecoin (DOGE), sa ale z týchto strát dostávajú horšie.

Pokles ceny Bitcoinu o 40 % na 30 000 dolárov mal veľa príčin. No okrem cyklického trhového správania sa do popredia diskusie nepochybne dostávajú obavy o životné prostredie týkajúce sa ťažby Bitcoinu. 

Keď Elon Musk oznámil, že Tesla kúpila Bitcoin, katalyzoval historickú cenovú rally a rovnako ľahko, keď oznámil, že Tesla prestane akceptovať Bitcoin ako platobnú metódu, takmer s rovnakou silou spustil cenový prepad. Následné oznámenia, že Čína zasiahne proti energeticky náročnej ťažbe BTC, vyvolali opäť panický predaj a diskusie týkajúce sa životného prostredia.

Tweety Elona Muska ale opäť trhy oživili. „Hovoril som so severoamerickými minermi Bitcoinu,” tweetoval v pondelok miliardár. „Potenciálne nádejné.” Stretnutie so severoamerickými minermi, ktoré koordinoval výkonný riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor, prinieslo zrodenie Bitcoin Mining Council usilujúci sa o propagáciu využívania obnoviteľnej energie pre BTC.

Zdá sa, že išlo iba o druh správ, ktoré Bitcoin bulls potrebovali počuť, aby opäť dostali svoje býčie vibrácie. Ani dnešné oznámenie prezidenta Joe Bidena o novom rozpočte 6 biliónov dolárov tiež neublížilo.

Bitcoin sa momentálne obchoduje niečo pod 40 000 dolárov. To ho stále dáva o 1,3 % nižšie ako bola jeho zatváracia cena za posledný týždeň. Cenový trend zostáva krátkodobo medvedí, ale je to stále prvýkrát od začiatku mája, kedy BTC vykazuje známky rastu.

Väčšina altcoinov sa riadi Bitcoinom

Až na pár významných výnimiek majú veci veľmi podobný výhľad do budúcnosti v rámci zvyšku 10 najlepších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie

Zatiaľ čo Ethereum je v tomto týždni mierne vyššie (menej ako 1 %) a Uniswap (UNI) stúpol takmer o 10 %, iným coinom ako je Polkadot a Dogecoin sa až tak nedarí.

Dogecoin je samozrejme „vtipná“ kryptomena, ktorá si pred viac ako dvoma rokmi získala pozornosť Elona Muska. Za posledný rok ale Musk skutočne zvýšil svoj coin. Pravidelne o kryptomene tweetoval a posielal už stúpajúcu cenu stále vyššie. DOGE stúpol za posledný rok až o 5 690 %.

Investori DOGE ale pravdepodobne utrpeli najhoršie straty od pádu trhu minulý týždeň. Minca klesla z tretieho na šieste miesto v rebríčku trhových kapitalizácií, čo je pokles o 17 % za posledných sedem dní.

To je v poradí druhý najväčší pád za uplynulý týždeň. Polkadot sa momentálne obchoduje za približne 24 $ po páde z hodnoty 48 $. DOT investori zostáva v priebehu týždňa o 18,45 % dole a v priebehu mesiaca o 32 %.

Zdroj: 

DECRYPT, 2021. Crypto Markets Begin to Recover—But Dogecoin, Polkadot Lag Behind. [online]. [cit. 2021-05-28]. Dostupné na: https://decrypt.co/72136/crypto-markets-recover-polkadot-dogecoin-lag?&utm_medium=referral&utm_campaign=feed&utm_source=coinmarketcap

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments