23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ Metalla Royalty: Kryptomeny spôsobia ďalšiu finančnú krízu

Generálny riaditeľ Metalla Royalty: Kryptomeny spôsobia ďalšiu finančnú krízu

Generálny riaditeľ kanadskej spoločnosti zameranej na obchodovanie a licencovanie zlata, Metalla Royalty & Streaming, Brett Heath, varoval, že vznik a rast kryptomien poskytuje základ pre ďalšiu finančnú krízu.

Riaditeľ v rozhovore pre Kitco News uviedol, že všetky historické finančné krízy majú rôzne spoločné znaky, vrátane hromadného prijatia nového finančného produktu alebo novej technológie.

Vyzdvihol rozsiahle prijatie hypotekárnych cenných papierov v roku 2008 a technologický rozmach na začiatku 20. rokov 20. storočia. Zároveň poznamenal, že kryptomeny sa uberajú rovnakým smerom. Heath dodal, že kryptomeny by potenciálne čakal rovnaký osud a kolaps.

S rastom hodnoty kryptomien Heath poznamenáva, že ponúkajú súkromnému sektoru možnosť vytlačiť viac peňazí a zároveň spochybniť vzácnosť digitálnych aktív.

Podľa neho majú kryptomeny v súčasnosti potenciál ďalšieho rastu trhovej kapitalizácie a ak sa sektor zrúti, kapitál bude zničený. To vytvorí recept na krízu.

„Toto je typ situácie už s receptom na vytvorenie významnej finančnej paniky. Ktovie, akú výšku to dosiahne? Krypto-trh by mohol ísť hore o 3 bilióny, 4 bilióny, 5 biliónov dolárov … Naozaj nemôžete vedieť, ako vysoko to pôjde. Ale keď necháte toto množstvo kapitálu vymazať z digitálnych peňaženiek po celom svete, mali by ste veriť, že to bude mať aj nejaké významné finančné následky,” uviedol Heath.

Jeho spoločnosť predpokladá ďalšie komplikácie vzhľadom na to, že sú k dispozícii tisíce kryptomien, z ktorých väčšina nemá akékoľvek uplatnenie.

Výkonný riaditeľ uznal, že technológia blockchain je prospešná. Stále sa objavujú nové kryptomeny s podobnými atribútmi bez akejkoľvek jedinečnosti. Práve tie budú hlavnou obeťou v prípade rozpadu sektoru.

Tvrdil ale, že niektoré kryptomeny kolaps vydržia a budú dominovať, podobne ako Google počas likvidácie technologického boomu.

Môžu sa objaviť ďalšie alternatívy Bitcoinu

Heath tvrdí, že hoci má Bitcoin významnú trhovú kapitalizáciu s masívnym prijatím, v budúcnosti sa môže objaviť lepšie aktívum. Ako významný neúspech uviedol niektoré nedostatky BTC, napr. uhlíkovú stopu.

Pre investorov odporúča spoločnosť Bretta Heatha nájsť alternatívne digitálne zlato namiesto Bitcoinu. Ako najvyššie digitálne zlato uviedol investície do spoločností s licenciou na zlato, pretože investori môžu stále dohliadať na svoje aktíva mimo vládnej kontroly.

Zdroj: 

FINBOLD, 2021. ‘Cryptocurrencies will cause the next financial crisis,’ says Metalla Royalty CEO. [online]. [cit. 2021-05-28]. Dostupné na: https://finbold.com/cryptocurrencies-will-cause-the-next-financial-crisis-says-metalla-royalty-ceo/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments