21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny ADA: Po aktuálnom raste dosiahol počet Cardano-milionárov číslo 6 710

ADA: Po aktuálnom raste dosiahol počet Cardano-milionárov číslo 6 710

Podľa údajov z finančnej spoločnosti Coin Metrics stúpol tento rok počet Cardano-milionárov o 1 2341,34 %.

Cardano ocenilo svojich investorov v tomto roku významnými ziskami. Držitelia, ktorých množstvo rástlo, sa po najnovšom náraste cien ADA stali členmi vyhľadávaného klubu milionárov.

Podľa tlačovej agentúry Finbold so sídlom v Spojenom kráľovstve sa od začiatku roka počet milionárskych investorov v ADA od 17. mája zvýšil viac ako 13-násobne na 6 710. Na základe údajov zo spoločnosti Coin Metrics agentúra určila, že k 1. januáru bolo iba 504 adries ADA v hodnote minimálne 1 milión dolárov.

Počet aktívnych adries ADA tiež vzrástol od 1. januára do 28. apríla o 417,81 %.

Hodnota ADA od začiatku roka prudko vzrástla o takmer 1 040 %. To predstavuje nárast z 0,18 na 2,08 USD v čase zverejnenia. Kryptomena sa začiatkom týždňa blížila k 2,40 USD, čím sa vytvorilo nové ATH.

Ako nedávno informoval Cointelegraph, Cardano vstúpilo do novej fázy hľadania si spravodlivej ceny. Inými slovami ide o to, že v krátkodobom horizonte by sme mohli vidieť ďalšie cenové pohyby. Kryptomena má teraz trhovú kapitalizáciu vo výške 66,1 miliárd dolárov, čím sa umiestnila na štvrtej pozícii medzi ostatnými projektmi. ADA dokonca predbehlo aj Dogecoin (DOGE), Tether (USDT) a Ripple (XRP).

Rovnako dôležitá je možno aj skutočnosť, že ADA vzdoruje klesajúcim trendom súčasného krypto-trhu. Za posledných sedem dní cena vzrástla o 19 %. Pre porovnanie, Bitcoin (BTC) poklesol o 22,6 % a Ethereum (ETH) o 15,2 %.

Okrem toho, že má Cardano jednu z najoddanejších komunít v oblasti kryptomien, ťaží aj z pozitívnych správ od Input Out Hong Kong alebo IOHK. Vývojová platforma inteligentných kontraktov nedávno vysvetlila, že jej nadchádzajúca aktualizácia Alonzo sa bude postupne pridávať na sieť mainnet v máji a v júni.

IOHK tiež nedávno uzavrela partnerstvo s etiópskou vládou pri obnove vzdelávacieho systému v Afrike. V rámci partnerstva bude presadzovať svoje blockchainové riešenia po celej krajine, pričom z tohto programu môže mať úžitok až 5 miliónov študentov.

Zdroj: 

CRYPTOSLATE, 2021. There are now 6,710 Cardano millionaires following latest ADA surge. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/there-are-now-6-710-cardano-millionaires-following-latest-ada-surge

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments