27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Kritika „MetaMask" odhaľuje vysoké poplatky a phishingové hrozby

Kritika „MetaMask” odhaľuje vysoké poplatky a phishingové hrozby

Kryptomenová peňaženka Metamask, ktorá je jednou z najpopulárnejších v priemysle, odhaľuje čo sa skrýva za fasádou oranžovej líšky.

Nedávny blogový príspevok zaoberajúci sa vnútorným fungovaním MetaMasku sieťou nákladnej a obchod nej logistiky blockchain Freight Trust, odhalil, že peňaženka má temnejšiu stránku.

Správa uvádza, že populárna krypto-peňaženka kladie svoj komerčný úspech nad bezpečnosť koncových používateľov a mohla by ich potenciálne vystaviť zbytočným rizikám.

Prvým problémom je poplatok vo výške 0,875% za službu MetaMask, ktorý sa pripočítava k ďalším poplatkom.

MetaMask údajne prevádzkuje niektoré „pochybné postupy na čiernej listine” tým, že vedie aktualizovaný zoznam zakázaných webových stránok. Existuje tiež obvinenie z možnej manipulácie s rovnováhou tokenov udržiavaním uzavretého kontraktu s MetaSwap.

Správa ďalej tvrdí, že MetaMask ukladá všetky obchodné údaje v zadnom formáte v holom texte. To otvára koncových používateľov cieleným phishingovým útokom, pretože hackeri by vedeli, že používajú túto konkrétnu peňaženku, rovnako ako to robili pri zákazníkoch spoločnosti Ledger.

Podobne ako Ledger, aj MetaMask zverejnil príručku o prevencii phishingu a ukladaní súkromných kľúčov, čo je však pre používateľov, ktorí už stratili kryptomeny v dôsledku trestnej činnosti týkajúcej sa týchto platforiem, malou útechou.

Používanie tých najpopulárnejších krypto-peňaženiek, ako sú Ledger a MetaMask, by vás mohlo potenciálne ohroziť. Z tohto dôvodu je rozdelenie krypto-aktív do rôznych digitálnych úschov vždy dobrým krokom.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. ‘Unmasking MetaMask’ Critique Exposes High Fees, Phishing Threats. [cit. 2021-02-18]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/unmasking-metamask-critique-exposes-high-fees-phishing-threats/ 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments