27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Inštitucionálny záujem investorov o Ethereum

Inštitucionálny záujem investorov o Ethereum

Hlavný strategický riaditeľ investičnej spoločnosti CoinShares, Meltem Demirors uvádza, že záujem inštitucionálnych investorov o druhú najväčšiu kryptomenu Ethereum (ETH) je na nevídaných úrovniach, aké tu ešte neboli.

CoinShares, ktorý sleduje celkový inštitucionálny prítok do množstva kryptoaktív prostredníctvom spoločností poskytujúcich kryptomeny a investičných nástrojov, zaznamenal v poslednej dobe inštitucionálny záujem o nárast ETH.

CoinShares má v správe aktíva v hodnote viac ako 4 miliárd $. Spoločnosť sledovala týždenné toky fondov investorov, ktoré sa minulý týždeň prideľovali verejne obchodovateľným investičným nástrojom. Robila tak preto, len aby zistila, že väčšina z nich bola pre ETH. Demirors povedal:

„Minulý týždeň smerovalo 80% prílevu, čo je zhruba 175 miliónov $, do investičných produktov Ethereum a nikdy predtým sme taký inštitucionálny záujem nevideli.”

Hodnota Etherea na začiatku tohto roka prekonala svoje doterajšie historické maximum. Dosiahla totiž úroveň mierne nad 1 875 USD. Podľa údajov CryptoCompare sa ETH v súčasnosti obchoduje za 1750 $ po poklese spolu s cenami väčšiny ostatných kryptomien.

Demirors dodal, že investori alokujú do iných kryptomien ako Bitcoin. Robia tak preto, aby znížili riziká spojené s vlajkovou loďou kryptomeny. Ich stratégiou by bolo investovať do iných kryptomien, ktoré „by mohli mať dlhodobý potenciál na pomoc pri diverzifikácii týchto súvah.”

Pokiaľ ide o investíciu spoločnosti Tesla do Bitcoinu vo výške 1,5 miliardy $, Demirors poukázal na to, že trh s elektrickými vozidlami bol nedávno pridaný do indexu S&P 500. To znamená, že jej investícia povedie k „oveľa väčšiemu pokrytiu Bitcoinu v podnikových pokladniciach.”

To podľa neho povedie k väčšiemu povedomiu a vzdelaniu investorov, pokiaľ ide o kryptomeny, ktoré by pravdepodobne mohli prilákať väčšie množstvo investorov.

Zdroj:

Cryptoglobe, 2021. Institutional Interest in Ethereum at Unprecedented Levels, Says a Leading Crypto Investment Firm.  [cit. 2021-02-18]. [online]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/02/institutional-interest-in-ethereum-is-at-unprecedented-levels-says-a-leading-crypto-investment-firm/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments