13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin má v súčasnosti 10% trhovej kapitalizácie zlata

Bitcoin má v súčasnosti 10% trhovej kapitalizácie zlata

S pokračovaním súčasnej bitcoinovej rally naberá na dynamike aj jeho trhová kapitalizácia v snahe dohnať popredné tradičné aktíva, ako je zlato.

S trhovým stropom vo výške 1,07 trilióna $ predstavuje BTC v súčasnosti 9,85% zo zlata, ktoré má trhový strop 10,9 trilióna $. 

Trhová hodnota kryptomeny spolu s jej hodnotou vzrástla od štvrtého štvrťroka 2020, pričom toto aktívum dosiahlo 12. marca 2021 historické maximum 57 800 $. 

Trhová kapitalizácia digitálnej meny tiež predstavuje asi 53,08% z trhovej kapitalizácie spoločnosti Apple v hodnote 2,07 trilióna $ a 76,09% z trhovej kapitalizácie striebra v hodnote 1,42 trilióna $.

Aj keď je trhová hodnota BTC stále na míle vzdialená od zlata, mnohí analytici sa domnievajú, že keď sa inštitucionálny záujem zvýši a BTC bude viac akceptovaný, jeho trhová kapitalizácia sa výrazne zvýši.

Za zmienku stojí, že Bitcoin je dostatočne likvidný a bezpečne uložený so zaručeným limitom ponuky. Pre zlato je jeho úschova drahá.

Obidve aktíva nepodliehajú kontrole vlády. Zlato však držia centrálne banky. To potenciálne znamená, že s jeho cenou možno manipulovať. 

Podporovatelia Bitcoinu sa preto domnievajú, že nedostatok kontroly a manipulácie so stavom a cenou znamená, že aktívum nakoniec predbehne zlato.

Priaznivci BTC veria, že trhová kapitalizácia čoskoro prekoná Apple aj striebro.

Pokiaľ bude popularita a akceptácia BTC aj naďalej pokračovať, môže to v budúcnosti znamenať širšie prijatie. Spolu s tým aj rast trhovej hodnoty.

Zdroj:

FINBOLD 2021. Bitcoin now has 10% of gold’s market cap, more than 50% of Apple’s and silver’s. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://finbold.com/bitcoin-marketcap-now-golds-apple-silver/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments