17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Kevin O'Leary zo Shark Tank vysvetľuje, prečo je nadšený z DeFi

Kevin O’Leary zo Shark Tank vysvetľuje, prečo je nadšený z DeFi

Kanadský investor Kevin „Pán Báječný” O’Leary uvádza, že sektorom v kryptomenovom svete, z ktorého je najviac nadšený, je DeFi (decentralizované financie). 

Podľa správy od internetového denníka The Daily Hodl, v nedávnom rozhovore (vydané 24. mája) s Anthonym Pomplianom (aka “Pomp”), O’Leary povedal: 

„Momentálne ma najviac zaujíma DeFi. Myslím si, že to je miesto, kam smeruje puk, a poviem vám prečo. Teraz mám viazané veľké množstvo kapitálu, 3 % čakajúce v prevádzkových spoločnostiach. Nič mi to neprináša. Povedal som svojim chlapcom: „Poďme do DeFi, vezmime časť aktív a ponorme sa do siete Ethereum a začnime získavať nejaký úrok. Skúsme nájsť rôzne spôsoby, ako môžeme zúročiť naše aktíva.” 

https://cryptoglobe.s3.eu-west-2.amazonaws.com/2020/05/kevin_oleary_-_february_2017-768x379.jpg

O’Leary, ktorý sa pravidelne objavuje v populárnej šou ABC Shark Tank, povedal Pomplianovi, že ide „hlboko do králičej nory” DeFi. Vysvetlil, že jeho výskum ho viedol k investovaniu do firmy špecializujúcej sa na služby, ktoré by zlepšili celý sektor:

„Je to šialene komplikované, ale musia existovať milióny ľudí vlastniacich nejaké mince, na ktorých chcú zarobiť aspoň 4 %, 5 %, 6 %. Prečo mi nenájdeš spoločnosť alebo tím, do ktorého môžem investovať a ktorý sa bude zaoberať komercializovaným DeFi? Nie inštitúciu, ale niekoho, kto má peňaženku, ktorá má možno 20 000, alebo 10 000 alebo 5 000 dolárov a môže ľahko robiť to, čo robím ja, pričom sú potrební 4 zamestnanci?”

O’Leary pokračoval, že viedol financovanie vo výške 20 miliónov dolárov pre kanadskú firmu DeFi Ventures. Tú chce premenovať na WunderFi:

„Dali sme pre nich dokopy významnú časť, 20 000 000 dolárov. Ja som v tejto veci vedúci. Myslím si, že to bude skvelá spoločnosť. Zatiaľ sme to ani neoznámili. Volá sa DeFi Ventures. Premenujem ju na WunderFi, pretože o tom rozhodujem ja.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. MicroStrategy CEO: Shark Tank’s Kevin O’Leary Explains Why He Is Excited Decentralized Finance (DeFi). [online]. [cit. 2021-05-31]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/shark-tanks-kevin-oleary-explains-why-he-is-excited-decentralized-finance-defi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments