25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ MicroStrategy: Bitcoin je najlepší spôsob, ako nasporiť peniaze a dať...

Generálny riaditeľ MicroStrategy: Bitcoin je najlepší spôsob, ako nasporiť peniaze a dať ich svojim deťom

V nedávnom rozhovore sa Michael J. Saylor, spoluzakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ MicroStrategy Inc. (NASDAQ: MSTR), ktorá je zalistovaná na burze Nasdaq, podelil o svoje najnovšie myšlienky týkajúce sa Bitcoinu ($ BTC).

Jeho pripomienky boli vznesené počas rozhovoru s moderátorkou CNN Juliou Chatterleyovou dňa 27. mája.

O nestálosti na bitcoinovom trhu

„Bitcoin dozrieva ako trieda aktív. Ak sa na to teda pozriete za posledných 15 mesiacov, likvidita a cena vzrástli o 700 %. Dňa 18. mája sa na spotovom trhu prostredníctvom Binance obchodovalo 13,5 miliárd dolárov. Cena sa vtedy uzavrela na 7-krát vyššej hodnote ako v čierny štvrtok, ktorý bol najväčším obchodným dňom roku 2020.”

„Takže ohľadom Bitcoinu tu vždy bola otázka: Prijmú ho inštitúcie? Prijali ho a aj napriek tomu môžete napísať negatívny titulok, pokiaľ sa sústredíte iba na pohyb cien medzi sobotou jedného týždňa a utorkom ďalšieho týždňa. Ak ho ale budete skutočne pozorovať 12 mesiacov, zistíte, že zvýšil svoju likviditu a cenu o 700 %.”

O cenovej volatilite Bitcoinu

„Buď môžeme mať stabilnú stagnáciu, alebo môžeme mať vitalitu sprevádzanú volatilitou. Takže áno, určitá volatilita tu je, ale toto aktívum malo desaťkrát vyššiu výkonnosť ako trhy za 10 rokov. Zároveň jeho hodnota stúpla stonásobne viac ako hodnota zlata. Preto mám radšej volatilitu a vitalitu, ktorá s ňou súvisí…”

„Jeff Bezos bol silne presvedčený o Amazone, ktorý mal za posledných 20 rokov obrovskú volatilitu. Napriek tomu nikdy nezakolísal vo svojej viere, a myslím si, že Bitcoin je o tom istom. Je to viera v digitálnu sieť, ktorá posilní miliardy ľudí s ekonomickou slobodou po celom svete. Najmenej, čo môžeme spraviť je to, že túto volatilitu budeme akceptovať.”

Nadradenosť Bitcoinu nad ostatnými krypto-aktívami ako úložisko hodnoty

„Bitcoin je dominantná kryptomena. Ak chcete dlhodobé aktívum, ktoré vydrží sto rokov, musíte ho úplne decentralizovať a povoliť mu to. A tiež to musíte termodynamicky zakotviť do funkčného sveta.”

„Štruktúra BTC zaisťuje, že Bitcoin bude zakotvený v realite fyzikálnych zákonov, pretože využíva energiu. Tiež zabezpečí, že bude politicky podporovaný, pretože v skutočnosti existujú vlády a politické jurisdikcie, ktoré ho už podporujú.”

„ Ak by neexistovali bitcoinové ťažobné operácie, ktoré zabezpečujú bezpečnosť tohto aktíva, nemali by sme politickú podporu ani spojenie s fyzickou realitou a termodynamickou stabilitou.Tie sú potrebné na to, aby sme mohli bezpečne vlastniť dlhodobé pasíva niekoľko rokov a desaťročí…”

„Štruktúra je vynikajúca. Ak chcete nasporiť peniaze a dať ich svojim deťom a vnúčatám, potrebujete zvuk, a ten začína s termodynamickým zvukom. Proof of work je teda zďaleka najlepším spôsobom decentralizácie a bezpečnosti a svoju integritu si udrží po dlhú dobu. Môžeme vyrobiť niečo energeticky efektívnejšie, ale cena, ktorú za to zaplatíme je, že sa vzdáme politickej podpory jurisdikcií, ktoré prevádzkujú ťažbu. Ďalej sa vzdáme termodynamickej spoľahlivosti a urobíme z nej kontrolovanú sieť, kde niekto bude môcť rozhodovať o tom, kto bude mať právo podieľať sa na nej.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. MicroStrategy CEO: Bitcoin Is Best Way To ‘Save Money and Give It to Your Children’. [online]. [cit. 2021-05-31]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/microstrategy-ceo-bitcoin-is-best-way-to-save-money-and-give-it-to-your-children/?fbclid=IwAR39Obvy_sezYFhuty9Iq6O_3e-yFbqNbkT3iYS7IqDThRDdxo529rAOU1Q

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments