Cardano ($ADA) môže byť pripravené na ďalší rast, očakáva populárny krypto-analytik

0
132

Michaël van de Poppe, populárny kryptomenový analytik a obchodník, si myslí, že Cardano $ADA bude v blízkej budúcnosti rásť po tom, čo sa nejaký čas obchodovalo okolo významnej zóny podpory.

Slová analytika prichádzajú ako rekacia na to, že celý trh s kryptomenami prekonal prudkú korekciu. Tá zaznamenala pokles jeho trhovej kapitalizácie o približne 200 miliárd USD. Cena $ADA klesla na približne 1,5 USD, čo je najnižšia úroveň od augusta.

Korekcia krypto-trhu zaznamenala, že cena ADA zasiahla kľúčovú oblasť, ktorú naznačil van de Poppe. Ten zároveň 25. novembra poukázal na skutočnosť, že by „veľmi rád“ kúpil ADA, keď klesne na dve vyznačené oblasti v grafe ADA/BTC. Tie ukazovali na 1,54 dolára a 1,75 dolára.

Mohlo by dôjsť k rastu?

Podľa grafov analytika by sa kryptomena mohla čoskoro začať pohybovať smerom nahor, aby znovu otestovala rezistenciu na úrovni okolo 2,3 dolára, kým bude pokračovať vo svojom bullrune. Analytik začiatkom tohto mesiaca odhalil, že očakáva, že cena ADA klesne na kľúčovú úroveň 1,6 dolára. Podľa neho to bude „predtým, než sa pustíme do nového cyklu“.

Ako informovala stránka CryptoGlobe, spoločnosť eToro nedávno na svojej webovej stránke oznámila, že z dôvodu regulačných obáv bude „obmedzovať ADA a TRX“ pre používateľov so sídlom v USA. Títo používatelia „už nebudú môcť otvárať nové pozície alebo dostávať odmeny za stávkovanie v Cardano (ADA) a TRON (TRX)“. Stále však „môžu zatvárať existujúce pozície“.

Charles Hoskinson zo spoločnosti Cardano sa vyjadril ku kroku spoločnosti eToro, ktorý prispel k poklesu ceny ADA. Zároveň uviedol, že ani spoločnosť Cardano Foundation a ani spoločnosť Input Output Hong Kong (IOHK) neboli v súvislosti s ADA kontaktované žiadnym finančným regulátorom. Hoskinson dodal, že hoci je škoda, že spoločnosť eToro mala pocit, že musí odstrániť token zo svojej platformy v USA, tento krok nebude mať žiadny významný vplyv na likviditu $ADA.

Medzitým jedna z najdlhšie fungujúcich krypto-búrz na svete a najväčšia európska burza podľa objemu obchodov, Bitstamp, oznámila, že zalistuje ADA.

Je pozoruhodné, že napriek nedávnej korekcii počet adries stake-ujúcich Cardano vzrástol o viac ako 100 000 len za dva mesiace. Údaje ukazujú, že kryptomena je stake-ovaná v 2 931 aktívnych fondoch v hodnote 54,07 miliardy dolárov. To predstavuje viac ako 72 % celkovej ponuky ADA.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Cardano ($ADA) Price May Be Ready ‘for a New Run’, Popular Crypto Analyst Suggests. [online]. [cit. 2021-11-28]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/11/cardano-ada-price-may-be-ready-for-a-new-run-popular-crypto-analyst-suggests/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here