-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Keep Network predstavuje špecifikácie v2 pre protokol tBTC

Keep Network predstavuje špecifikácie v2 pre protokol tBTC

Keep Network zverejnil podrobnosti o druhej iterácii svojho tokenizačného protokolu bitcoinových tokov.

V nedeľnom blogovom príspevku vývojár Keep Network, Evandro Saturnino, načrtol niekoľko zmien. Tie protokol zvažuje pri riešení svojich minulých problémov pri zabezpečení.

Očakáva sa, že druhá iterácia tBTC bude vyžadovať od stávkových spoločností, aby uzamkli iba Keep namiesto Keep a ETH, spolu so zavedením zmien v mechanizme generovania peňaženky. 

Protokol umožňuje používateľom tokenizovať svoje BTC na použitie v sieti Ethereum.

Zatiaľ čo Saturnino poznamenáva, že zmeny „poskytnú spôsob výrazného zníženia kolaterálového pomeru stávkových aktív”, varuje pred novými rizikami spojenými s navrhovanými aktualizáciami.

Aby sa vyrovnalo „malé riziko zneužitia” vyplývajúce zo zmien, Saturnino postupuje pomocou riešenia poistného krytia na ochranu pred škodlivými validátormi a tieto fondy označuje ako „dokonale vhodné na zabezpečenie proti podvodom v tBTC v2″.

Protokol tBTC pracuje s kolaterálom ETH v sieti validátorov blockchainu a strán.Tie jednotlivo prispievajú k ťažbe a podpore aktíva. Saturnino vysvetlil:

„V tejto misii sa tBTC ukázalo ako prvé riešenie prinášajúce tBTC do siete Ethereum dôveryhodným a skutočne decentralizovaným spôsobom pomocou infraštruktúry Keep Network. Tá je schopná ukladať a počítať dáta skryté aj pred sebou samým.”

Akonáhle používateľ predloží požiadavku na ťažbu tBTC a depozitného dlhopisu, vygeneruje mu náhodne vybraná podpisová skupina verejnú adresu peňaženky BTC. Podpisujúci členovia skupiny sú vybraní z oprávnenej skupiny podpisujúcich, ktorí súhlasili s viazaním ETH ako kolaterálu.

Prepojený ETH je stimulom na zosúladenie záujmov signatárov. Môže sa tiež použiť na pokutovanie členov v prípade nesprávneho správania. Podpisujúci musia viazať 150 % z celkovej veľkosti vkladu v ETH ako kolaterál v mechanizme. Ten je podobný systému stablecoinov MakerDAO a Dai.

Vývojár uznal, že sa tím od druhého spustenia mainnetu tBTC v septembri 2020 veľa naučil. Už po niekoľkých dňoch od prvého spustenia v máji 2020 bol protokol Keep na chvíľu prerušený po zistení chyby v jeho kódoch. 

Existujúce riešenia tokenizácií BTC zaznamenali za posledný rok výrazný rast a popularitu, pričom správcovské Wrapped BTC sa v súčasnosti umiestňuje ako druhý najväčší protokol DeFi s TVL 8,7 miliárd USD, tvrdí DeFi Llama. 

RenBTC tiež zhromaždil TVL vo výške 926 miliónov USD a v súčasnosti je 27. najlepším projektom DeFi.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Keep Network unveils v2 specs for tBTC protocol. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/keep-network-unveils-v2-specs-for-tbtc-protocol

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments