23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Kanadské bitcoinové ETF rýchlo dosiahli AUM na 1,3 miliardy USD, zatiaľ čo...

Kanadské bitcoinové ETF rýchlo dosiahli AUM na 1,3 miliardy USD, zatiaľ čo americké akceptácie zaostávajú

Za necelé dva mesiace prilákal kanadský bitcoinový ETF spravované aktíva v hodnote 1,1 miliárd USD.

Spoločnosť Purpose Investments ETF, prvý fond obchodovaný na burze s BTC uvedený na trh v Severnej Amerike, zaznamenala správu svojich aktív až za 1,1 miliardy USD menej ako dva mesiace po uvedení na trh. 

Dva bitcoinové ETF, ktoré boli uvedené na trh krátko po spoločnosti Purpose’s v Kanade, zaznamenali tiež nárast ich AUM na kombináciu 200 miliónov USD v rovnakom časovom období. Tým sa celková kanadská bitcoinová hodnota ETF zvýšila na zhruba 1,3 miliardy USD.

Purpose Bitcoin ETF bol spustený koncom februára. Za prvý deň dosiahol objem obchodovania takmer 100 miliónov USD.

Akceptácia regulačnými orgánmi a prípadné spustenie účelu ETF fungovalo ako otvorenie stavidiel pre kanadské bitcoinové podniky. V nasledujúcich týždňoch boli spustené ďalšie dva ETF.

Úspech ETF spoločnosti Purpose’s bol ukážkovým príkladom výhody prvého subjektu v plnom rozsahu, pretože naďalej priťahuje obrovský podiel na rodiacom sa odbore ETF v Kanade. 

Bitcoinový ETF skupiny Evolve Fund Group začal svoju činnosť len o dva dni skôr. Podľa jeho webovej stránky nazhromaždil iba 106 miliónov USD v AUM, napriek tomu, že ponúkol o 25 % nižšie poplatky za správu ako Purpose.

Rovnako tak aj CI Galaxy Bitcoin ETF, ktorá bola uvedená na trh len o pár dní neskôr, má v súčasnosti v AUM niečo cez 90 miliónov USD. „Tentoraz sa poplatky za správu znížili na 0,4 %,” uvádza denník Canada’s Globe and Mail. 

Všetky ETF ale zaznamenali, že ich príslušné hodnoty rástli v súlade s vlastným meteorickým stúpaním Bitcoinu v poslednej dobe, pričom každá jednotka má teraz vyššiu cenu ako pri štarte.

Nespočetné množstvo amerických firiem zaregistrovalo žiadosti o bitcoinové ETF v Komisii pre cenné papiere a burzy v USA. 

Na pôde USA ale doteraz nebol schválený žiadny fond. 

Spoločnosti Galaxy Digital, SkyBridge Capital a Fidelity podali okrem iných aj v posledných mesiacoch prihlášky na ETF. A hoci panuje všeobecný pocit, že nakoniec bude schválený jeden (alebo všetky), časová os nie je ani zďaleka istá.

Niektorí analytici sa domnievajú, že v USA dôjde k prvému spusteniu bitcoinového ETF v priebehu jedného až dvoch rokov. Iní dúfajú, že nedávny vzostup Bitcoinu v kombinácii s príkladom ďalších severoamerických regulátorov tento proces urýchli.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Canadian Bitcoin ETFs quickly hit $1.3B in AUM while US acceptance lags. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/canadian-bitcoin-etfs-quickly-hit-1-3b-in-aum-while-us-acceptance-lags

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments