John McAfee priznáva, že už nevlastní žiadne kryptomeny, ale nič neľutuje

0
186

Na blížiacom sa súdnom pojednávaní pre daňové úniky John McAfee tvrdil, že mu z jeho kryptomien už nič neostalo. Napriek tomu nič neľutuje.

Po priznaní, ktoré by mu väčšina ľudí pravdepodobne neverila, tvrdil John McAfee, že jeho majetok je preč. Tento bývalý softvérový magnát na základe rozhodnutia súdu sedí už takmer rok vo väzení. Uvádza, že v kryptomenách už nemá žiadne peniaze.

McAfee: Nemám nič

John McAfee je postava, ktorá polarizuje spoločnosť a málokedy zostane nepovšimnutá. Nie je prekvapením, že predal práva na svoj dokumentárny film z celého života. Značne sa presadil aj na trhu s kryptomenami, ktorý sa k nemu v poslednej dobe vracia späť a prenasleduje ho.

Aby sme boli konkrétni, situácia sa vyhrotila začiatkom tohto roka, keď americké ministerstvo spravodlivosti vznieslo oficiálne obvinenie proti McAfeeovi a jeho výkonnému poradcovi, Jimmymu Watsonovi mladšiemu. Úrady obvinili obe osoby s niekoľkými rôznymi konšpiráciami, za páchanie podvodov pomocou do oči bijúcej „pump and dump“ schémy a dokonca aj za pranie špinavých peňazí.

Zakladateľ antivírusu McAfee pôvodne označil obvinenia za „prehnané“. Ďalej tvrdil, že mu žiadny z týchto prostriedkov nezostal. Nedávno zopakoval svoj postoj a naznačil, že všetok jeho majetok v kryptomenách sa „rozdelil medzi mnohými rukami tímu McAfee“.

Naďalej sú všetky jeho zvyšné aktíva zaistené. Napriek uvedomeniu si že už nič nemá, uviedol, že nič neľutuje.

Politická objednávka

Ako už bolo spomenuté vyššie, McAfee momentálne prebýva v španielskom väzení. Tento týždeň bol prítomný na pojednávaní v Madride.

Verí, že sa stal obeťou politicky motivovaných obvinení pre svoje pokusy kandidovať v prezidentských voľbách v USA ako kandidát strany Libertarian:

„Koncom roka 2018 som oznámil, že budem kandidovať znova, a taktiež som oznámil, že sa zameriam na IRS a ich korupciu. O dva mesiace neskôr na mňa IRS podalo obžalobu.“

Hoci McAfee argumentoval, že vzhľadom na svoj vek by mohol stráviť zvyšok života vo väzení, španielsky prokurátor Carlos Bautista jeho tvrdenia o politickej objednávke odmietol.

Bautista uviedol: „John nie je nikto iný ako len daňový rebel. Milionár, ktorý nechce platiť dane.“

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021 John McAfee Admits His Cryptocurrency Fortune is Gone but He Regrets Nothing. [online]. [cit. 2021-06-18]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/john-mcafee-admits-his-cryptocurrency-fortune-is-gone-but-he-regrets-nothing/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here